Zavrieť

Porady

Nariadenie čerpanie dovolenky

Zamestnávateľ so zamestnancom spísali dohodu o skončení pracovného pomeru k 31.03.2017 z organizačných dôvodov. Zamestnancovi zostala nevyčerpaná dovolenka za rok 2016 - 19,5 dňa. (zamestnávateľ dáva na začiatku roka rozpis dovolenky). Môže zamestnávateľ nariadiť čerpanie dovolenky do konca mesiaca? - aby zamestnanec napr. od 02.03.2017 do 31.03.2017 zostal doma? resp. koľko dovolenky mu môže v rámci toho mesiaca nariadiť?? ďakujem
veronikasad Kto žiadal o ukončenie pracovného pomeru dohodou - zamestnanec alebo zamestnávateľ?
Zamestnanec má pripomienky k cerpaniu dovolenky?

Čerpanie dovolenky sa považuje za výkon práce, zamestnancovi vznikne nárok na dovolenku aj za rok 2017 podľa počtu odpracovaných dni
bambina1011 zamestnávateľ z organizačných dôvodov
neviem, či mal - riesim, či mozem mu nariadiť tu dovolenku. s dohodou o skončeni suhlasil.

ano vznika viem..je tých ludi viacej - 5ludi preto riesim to aby to financne co najmenej bolelo firmu.. aby sa im nemuselo 20 a viac dni preplacat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bambina1011 môžem Vás poprosť o nejaký paragraf ZP??? lebo známe mi radia, iba 2 týždne...a ak má zostat zamestnanec cely mesiac doma..tak som mu to mala nariadiť 14 dní vopred..budem veľmi vďačná..
    Tweety 2 týždne, to je pri hromadnom čerpaní D, pozri §111
    bambina1011 Ďakujem, len nie je moc presvedčivý lebo viac menej sa píše o hromadnom čerpaní
    Tweety no veď hovorím, že 2 týždne pri hromadnom, ale tu neide o hromadné čerpanie
    bambina1011 ja som by som chcela paragraf, ktorý umožňuje, aby ho zamestnávateľ vysačkoval na dovolenku
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak zamestnanec nemá výhrady, môžete mu nariadiť čerpanie celej dovolenky pred ukončením pracovného pomeru, aj keď nebola dodržaná 14-dnova lehota.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bambina1011 možem poprosit nejaky paragraf..alebo je to na vzajomnej dohode??? aby ma nevlacili po sudoch..
    veronikasad Pár.111 odst.5 Zákonníka práce.
    Ak čerpanie dovolenky pred skončením pracovného pomeru bude dohodnuté v dohode v zmysle pár.60 ZP, nemá dôvod vás vláčiť po súdoch.
    bambina1011 Ďakujem ženy ...vždy mi dobre poradíte
      zbaliť

    Nariadenie čerpanie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.