Zavrieť

Porady

Úprava novej hrušky.

Na jeseň som kúpil a zasadil hrušku , do ktorej podpníka sú zaštepené dve odrody. Rozdvojuje sa to caa 15 cm od zeme a štepy sú dlhé cca meter. Myslím , že by som ich mal mali skrátiť. Pradíte mi na akú dĺžku ?
hruska.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Myslím si, že na Google nájdeš dosť informácií.
    Písaných a aj obrázkových s patričným návodom.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    Dokonca aj na YT nájdeš videjká...a to bude ešte lepšie, nakoľko som zástanca myšlienky..."lepšie raz vidieť, ako sto krát počuť/čítať ".
    comodo Ja som i hľadal , ale nenašiel som prípad pre dve odrody. Ono ešte ani nemá koruny. Ale teda ďakujem. Hohodneme sa že skrátim o kúsok . O rok sa uvidí : - )
    buchač Prvým rokom sa ani nejak veľmi nemajú stromky strihať...len pristrihnúť, aby sa nejak rozkonárili.
    Ten lepší rez ide až po troch rokoch.

    Týka sa to v podstate všetkých stromov...aspoň také mám info.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Môj názor,... ja by som zastrihla jedno vyššie ako to druhé, lebo sa bude tvoriť koruna. Stromček bude rásť do výšky aj kmeň bude vyššie od zeme ako je teraz vidno. Možno by som odstrihla tak do pol,pol...tiež sme sadili na jeseň podobný stromček.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    chceš mať dva kmene vedľa seba?, môžeš ich vytvarovať aj do tvaru písmena U, alebo skús dať na drôty, napr. Delbardova stena /alebo podoprieť/, skrátiť podľa toho čo začneš tvarovať, /pri tvarovaní kmienky asi 10 nad miestom štepenia zviaž pevne k sebe, aby si ich pri ohýbaní nevylomil/
    daj guglovi - tvarovanie stromčekov
    Naposledy upravil viktorviktor : 06.03.17 at 19:13

    Úprava novej hrušky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.