Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva vs. Zákonník práce

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám uzavretú zmluvu so zamestnávateľom na dobu určitú (na 1 rok). V zmluve stojí,že: ,,Ukončenie pracovného pomeru z oboch zmluvných strán sa končí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je najmenej dva mesiace, ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace ..." atď. v Zákonníku som sa však dočítala, že výpovedná doba je pri odpracovaní menej ako jedeného roku iba jeden mesiac. Viete mi povedať, čo je v tomto prípade nadradené? Či to, čo je v pracovnej zmluve alebo v Zákonníku? Alebo čo vlastne teraz pre mňa platí keby som chcela ukončiť prac. pomer? Ktorý výpovedná doba? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VD v zmluve nie je v súlade s ustanovením § 62. Nie je uvedená VD pri výpovedi zo strany zamestnanca, je len VD pri výpovedi zo strany zamestnávateľa. Takže ak podáš výpoveď, VD bude jednomesačná.
    Naposledy upravil Tweety : 11.03.17 at 11:31
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 nesuhlasim, ktoremu bodu by mala odporovat?
    Tweety Hneď druhému odstavcu,.
    2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak. V zmluve je najmenej 2mes.
    ivka70 Preco? najmenej 2 mesiace zo zmluvy sa nebije s najmenej 1 mesiacom zo zakona, nedohodli menej ako mesiac, dohodli viac ...a to ZP dovoluje.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V zakonniku prace je, ze VD je najmenej jeden mesiac, nie je tam striktne jeden mesiac pri PP kratsom ako rok.
    Ak je v zmluve dohodnuta dvojmesacna VD, neodporuje to Zakonniku prace a plati ta 2measacna zo zmluvy. Dlhsiu VD Zakonnik prace umoznuje dohodnut.
    A kedze ste sa na tom v zmluve dohodli, plati pre teba 2 mesacna VD aj ked PP trva menej ako rok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovná zmluva je v poriadku. Je v nej stanovená výpovedná doba, kedy výpoveď dáva zamestnavatel. Výpoveď zamestnanca sa riadi ostatnými ustanoveniami ZP
    karka To, že je VD najmenej 2 mesiace platí pre obe strany. Len v prípade, ak je daná výpoveď zam..covi, ktorý odpracuje najmenej 5 rokov je VD najmenej 3. Ci?

    Pracovná zmluva vs. Zákonník práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.