Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Ahojte chcela by som sa opýtať... vyplňam daňové priznanie A, ale moja situácia je nasledovná... počas roku 2016 som pracovala u 3 zamestnávateľov z toho u dvoch na dohodu a dvoch na TPP... až od septembra som nastúpila na vš, je potrebné priložiť k DP aj potvrdenie o návšteve školy, všetky potvrdenia o príjme od zamestnávateľov mám, mení sa tým nejako moja situácia alebo vypočítam daň klasicky hrubá mzda- odvody=základ- 3803,33, základ mi vyšiel menší ako 3803,33, čiže som spočítala preddavky od všetkých zamestnávateľov- čo mi vyšlo ako daňový preplatok... je tento postup správny alebo tam musím ešte niečo zohľadniť?? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snehulkanika ďakujem za odpoved čiže postup je úplne rovnaký ako keby som bola len pracujúca ak tomu správne rozumiem, len v tých potvrdeniach o príjme od zamestnávateľov sú už zohľadnené odvody, a iné študentské úľavy
    atd?
    veronikasad Ak si pracovala na DoBPS, s odvodovou výnimkou, odvody si neplatila

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Študent VŠ nie je nijako zvýhodnený oproti ostatným zamestnancom pri zdaňovaní príjmov. Žiadne potvrdenie o návšteve školy k DP neprikladas.
    Postup výpočtu je spravny
    Naposledy upravil veronikasad : 13.03.17 at 19:14
    snehulkanika dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.