Zavrieť

Porady

odvody socialna invalid

No dnes som bol v pobocke socialnej poistovne a tam som sa pytal na jednu otazku ohladne zamestnca <TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 487pt; BORDER-COLLAPSE: collapse; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=649 border=0><TBODY><TR style="HEIGHT: 16.5pt; mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: black 1pt solid; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; BACKGROUND: white; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 16.5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-right-alt: solid black 1.0pt">poberateľ invalidného dôchodku s poklesom schopnosti<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
</TD></TR><TR style="HEIGHT: 16.5pt; mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: black 1pt solid; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; BACKGROUND: white; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 16.5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-right-alt: solid black 1.0pt">vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70%<o:p></o:p>
</TD></TR></TBODY></TABLE>
percentualne odvody som si tu nasiel podla toho som z minimalnej mzdy si vypocital vsetko a siel som sa ich spytat ( prikladam tabulku odvodov tam to je pisane) ze podla tabulky tej a tej som nasiel nieco taketo najmenej z 5175 Sk na 1 ZC
otazka znela ci mam platit z toho minimalneho zakladu 5175, odpoved znela mmt po minute radenia sa pani odpovedala, ze nie ze to je cca 4000 sk a to z roku pana 2004 a ja vravim ze ja mam tooto z 2006 , nakoniec my poradila ze ked my raz pride od nich kontrola ze my to opravia kontrolori a vratia preplatok ) usmevne no nie a zabudol by som nakoniec som dostal odporucanie sa kontrolorov spytat hned .

Preto niekto nevie poradit co stym ci invalidovi mam pocitat odvody z 6900,- ako som to urobil ( je to prva vyplata ktoru som robil lebo len v 6 mesiaci som ho prijimal ) alebo tam plati ta nizsia sadzba 5175 do socialnej a pre zdravotnu je to este menej

a takto chodim hore dole ako na klavir do socialnel, danovy a zdravotnej a nikto nic nevie

vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Nechápem, však v zákone je to napísané jasne:
    §138 ods. 11 bod. a) zákona o sociálnom poistení - VZ je mesačne najmenej 75% minimálnej mzdy ak ide o zamestnanca, ktorý je poberateľom invalidného dôchodku priznaného z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70% ....
    (6900*75%=5175)

    U ZP je to 3450,- (polovica z minimálnej mzdy)

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    sak ani ja nechapem ked my ani v socialnej nevedia poradit tak uz neviem nechapem tomu vsetkemu kam sme sa to dopracovali a to som sa zevraj pytal kompetentnej osoby

    dakujem za odpoved

    odvody socialna invalid

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.