Zavrieť

Porady

Treba účtovať zdrav. odvody

Zdravím,

vedel by mi prosim niekto poradit akym sposobom zauctovat odvody do zdrav. poist. v JÚ? Je to potrebné?

Dakujem - PS. Mam Alfu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    biaaa, nerozumiem otázke, čo či je potrebné. Ak myslíš len zaúčtovať, tak samozrejme, pokiaľ robíš účtovníctvo, tal je potrebné zaúčtovať
    Ak si mala na mysli rozúčtovať na odvody za zamestnancov a zamestnávateľa, tak keďže sme na stránke odbornej, áno, po správnosti sa to tak má, aj keď viem, že mnoho účtovníkov to nerobí. Toto si myslela?

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    To prvé - dobre ale prosím ako to mám zaúčt. v najprv v programe ako aký výdavok??? alebo réžia alebo čo???

    Ďakujem

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    biaaa
    To prvé - dobre ale prosím ako to mám zaúčt. v najprv v programe ako aký výdavok??? alebo réžia alebo čo???

    Ďakujem
    biaaa, zaúčtuješ to ako výdavok do fondov, aby Ti to na konci roka správne zapísalo do výkazov
    Pekný deň...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ešte doplním, sprav si analytiku, aby sa Ti zapisovalo zvášť ZP a zvlášť SP. Ja mám analytiku v alfe ZP/FO a SP/FO.
    ... to teplo má na svedomí veľa vecí ..., aya ďakujem
    Naposledy upravil Manual : 14.07.06 at 14:52

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak sú aj zamestnanci, časť poistného, ktoré sa im zráža z príjmu, pri odvode patrí do kolonky "mzdy".

    Treba účtovať zdrav. odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.