Zavrieť

Porady

Ukončenie PN

Dobrý deň,
týmto by som Vás chcela požiadať o radu. Pracovný pomer som mala ukončiť 30.10.2016, ale od 28.10.2016 som na PN. K dátumu 31.3.2017 chcem ukončiť pracovný pomer. Po ukončení pracovného pomeru dostanem 4-mesačné odstupné, z ktorého mi zrazia sociálne dávky vo výške 9,4%. V akom prípade je možnosť, aby mi sociálne dávky vo výške 9,4% nezrazili? Mám pokračovať od 1.4.2017 v novej PN alebo pokračovať ešte v starej PN? Ďakujem za odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Socialne davky ti urcite nezrazia z odstupneho. Zamestnavatel zaplati zakonne poistne, to musi, zo zakona. Ako si dosla k 9,4%?
O dalsej PN ci jej pokracovani snad rozhodne osetrujuci lekar. Ak ides prerusit PN len kvoli tomu vyplateniu odstupnemu, tak neodporucam. Ak PN neukoncis, odstupne ti nevyplatia.
maarkoo Na personálnom mi povedali, že z odstupného mi zrazia 13,4%. 4% sú zdravotné (tie musia zraziť) a 9,4% sociálne.
ivka70 Socialne ked si cely mesiac PN? a dan nepocitali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ak ukončíš pracovný pomer k 31.3.2017 a budeš stále na PN odvody na sociálne poistenie ti nezrazia. Zamestnávateľ odvedie iba 0,8 úrazové poistenie (PN musí trvať celý mesiac). Pokračuj v PN.
    Naposledy upravil Pepa : 23.03.17 at 16:43

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.