Zavrieť

Porady

3 Mesačná vypovedna doba?

Chcem podať výpoveď robím tam 8 mesiacov a vedúci mi chce dať 3 mesačnú výpovednú dobu..nemala by som mať mesačnú? Alebo ako to je ďakujem za radu.
6 komentárov     zbaliť
bubkoch veduci ti nema co davat ani odsuhlasovat ani menit.
vypoved davas ty, zamestnavatel ju neodsuhlasuje, ale len berie na vedomie.
das vypoved 31.3. v ktorej uvedies ze pracovny pomer konci uplynutim vypovednej doby 30.4. a od 1.5. sa tam uz neukazes.
Katka583 A ked mi mesačnú neschváli lebo trvá na 3 mesačnej bojím sa že ma nepustí
veronikasad Už si doručila zamestnávateľovi výpoveď? Ako si ju formuloval?
Tweety Výpoveď neschvaľuje, berie ju na vedomie. PP skončí po uplynutí 1-mes. VD.
Tweety Ak ju doručíś ešte tento mesiac, PP skončí 30.4. .
bubkoch katka comu nerozumies na vete "vypoved davas ty, zamestnavatel ju neodsuhlasuje, ale len berie na vedomie."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zo zákona je VD jednomesačná.
    § 62 ZP
    2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.
    (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace,.
    Naposledy upravil Tweety : 25.03.17 at 17:45
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katka583 Takže 3 mesiace uz nemôže byt ..preco ma klame chce ma udržať? Lebo mne tvrdil ze si len 3.
    Tweety Tak to mu ukáž ZP a § 62, nech sa presvedčí o tom, že sa mýli. Mzdárka by to mala tiež ovládať.
    Katka583 Ale keď najmenej je 2 mesiace tak môžu byť aj 3 mesiace tak mi teraz kolegyna povedala ze je len 3 mesačná zas
    Tweety Prečítala si si ten § 62?
    Katka583 Áno ale on tvrdil iné a bojím sa že ma za ten mesiac nepustí lebo mu chýbajú ľudia v práci a keď odídem ja tak to zavrie asi
    Tweety Platí ZP a nie to, čo tvrdí on.
    veronikasad Viac ako najmenej musí byť dohodnuté v pracovnej zmluve, ty tvrdíš, že tam nič také nemáš
    Katka583 Nie mám len podľa zákonníka v pondelok idem zaniest výpoveď s mesačnou vypovednou ale mám strach ze mi ju nezoberie ze je zle napísaná ze tam mesacna nemá byť aby som to opravila 3 mesačnú
    Tweety VD tam vôbec nemusíš písať.
    Katka583 Viem len bojím sa tej výpovednej ze mi ju neschváli ze budem tam musieť byť tie 3 toto je moje prvé zamestnanie
    Tweety Čo máš stále s tým schválením, veď už máš viackrát napísane, že on nič neschvaľuje, platí § 62 ZP.
    Katka583 Tak ja sa bojím toho že oni tvrdia niečo iné ze mi ju nezoberu
    bubkoch nehnevaj sa ale pri citani tvojich prispevkov sa im ani necudujem ze s tebou manipuluju ... spamataj sa, myslim to v dobrom
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katka583
    V pracovnej zmluve mám vypovedna doba určená podľa zákonníka
    V tom prípade je výpovedná doba jeden mesiac a začína plynúť prvým dňom nasledujúceho kalendárneho mesiaca po doručení výpovede
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katka583 Ale zamestnávateľ mi chce dať 3 mesiace ze zo zákona sú tri a ja dávam výpoveď není to tak že keď dáva zamestnávateľ tak to je podľa odpracovaných a keď zamestnanec tak sú automaticky 3 mesiace?? Tak mi bolo povedané
    Tweety Doplnila som znenie ZP. § 62 Pri výpovedi od zam-ľa
    3) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, je najmenej
    a) dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov,
    b) tri mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej päť rokov.
    veronikasad Ešte raz, ak nemáš v pracovnej dobe dohodnutú dlhšiu výpovednú dobu, výpovedná doba je jeden mesiac. Doporuc zamestnávateľovi preštudovať pár. 62 Zákonníka práce, nepodpisuj dohodu o skončení pracovného pomeru.
    Katka583 Dobre takze ked dávam ja výpoveď a niečom tam ani 1rok tak mám mať výpovednú 1 mesiac ..lebo on tvrdí že 3 a bojím sa že mi neschváli 1 mesiac ze mi dá tie 3
    dmc Neboj sa. Neda. Lebo nemoze.
      zbaliť

    3 Mesačná vypovedna doba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.