Zavrieť

Porady

Ako mi vypočítajú materskú po RD a následnej PN?

Prosím vás, potrebujem radu. 22.marca som ukončila predĺženú RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa a od následujúceho dňa, t.j. 23. marca som nastúpila na PN kvôli problémom v terajšom tehotenstve. Prosím vás, chela by som sa spýtať, z čoho mi bude po PN vyrátaná materská keď na ňu nastúpim? Pracovný pomer mi trvá. Ďakujem za odpovede.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Oznamila si zamestnávateľovi písomne mesiac vopred ukončenie rodičovskej dovolenky? Odhlásila si sa v SP z dôchodkového poistenia plateného štátom ?
mariaka áno, toto všetko mám vybavené....
veronikasad Dúfam že aj zamestnávateľ si splnil oznamovacie povinnosti voči SP, inak by ti nárok na nemocenské nevznikol, lebo počas RD si mala nemocenske poistenie prerušené.
mariaka volala som do SP a pýtala som sa či budem mať nárok na vyplácanie PN a pani mi povedala, že tam je to v poriadku a že mala by som mať nárok na vyplácanie. Prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ a už v ten prvý deň som bola cez zamestnávateľa poistená. Len som chcela vedieť, že z čoho mi bude vyrátaná druhá materská, nastupujem na ňu 15.6. a dovtedy budem na PN.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako mi vypočítajú materskú po RD a následnej PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.