Zavrieť

Porady

Je to obťažovanie?

Je to obťažovanie ak naši susedia nas vždy špehuju zo svojho okna domu do nášho dvora?Dokažem s tym niečo urobiť v ramci zakona.
Naposledy upravil ivka70 : 07.04.17 at 16:50
8 komentárov     zbaliť
misoft Nadstav plot - a budú mať po divadle.....
kopretinka a ako vieš,že vás špehujú....to ich teda musíš tiež sledovať,že čo robia,inak by si o tom nevedel.
MSRM2 ja som na dvore opravujem dom a človek vyciti pohlady ludi aj ked nanich nepozera .
jslancik ber to tak, že asi si jediné, čo sa na okolí deje. a kašli na nich, o nič nejde. to sa nemôžu pozerať z vlastného okna? Okrem toho, dedina je dedina. O anonymite škoda hovoriť a s tým treba počítať a zvyknúť si na to.
afrikánka presne....asi tak to bude, ale čo na to ten sused, jemu nevadí?
kopretinka chodím po ulici,pozerajú sa na mňa ľudia z okien a aj tí,čo idú okolo mňa...pomoc,všetci ma špehujú.
afrikánka Čuduješ sa?
Veď si si neprezliekla hviezdičkové pyžamko ! ! !
kopretinka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    susedské riešené vzťahy sú v občianskom zákonníku
    § 127
    (1)
    Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    afrikánka, Hankey, Ing. Ľubomír Janoška, Terezia13, alaya1, jslancik, Anika61, Tweety, arizona
    9
    jslancik aj napriek zlej správe pre zadávateľku otázky si rozumný človek nájde v tvojom príspevku dôvod na radosť - keď zistí, čo všetko by mohli susedia robiť. obyčajné špehovanie je popritom malichernosť. Oskara D. radšej spomínať ani nebudem
    Mária27 v meste sme špehúni všetci

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Neurobis s tym nic.


    Nasa suseda spehuje cez okno cele sidlisko, az pokial dovidi.
    Mila123 iba kúp označenie....tu strážim ja , ale je potrebné vymeniť foto na tej tabuľke.....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ľudom nevypichneš oči aby na nepozerali. Rovnako sa môžeš pozerať aj ty na ostatných, či ty sa nepozeráš? Ak ničím iným neobťažujú to, že zo svojho okna pozerajú, nie je obťažovanie, nezmôžeš s tým nič. Alebo ak chceš, upozorni ich na to, že ti vadí ich pozornosť. Možno pochodíš a nebudú si ťa vôbec všímať.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Rob na dvore veci, na ktoré radšej nebudú pozerať :-)

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Pusti im muziku: upozornenie- obsahuje vulgarizmy
    korela Nedopočúvala som, ale som si istá, že vek nie je príčinou tohto záujmu. Mínusku som nedala.
    expeeert Nuž, mínusku dali tí čo zobrali odpoveď príliš vážne a nepochopili smajlíka alebo sa našli v tej pesničke...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.