Zavrieť

Porady

ČSOB - účtovanie povoleného prečerpania účtu

Prajem pekný deň,
mohol by mi niekto, kto má povolené prečerpanie účtu v ČSOB, poradiť ako účtovať keď dôjde na výpise povol. prečerp. tú časť kde je : Splátka úveru.... napr. +200,00, nižšie je uvedené celková suma 220,00 Istina 200,00 vedenie úverov. účtu 5,00 € a úroky 15,00 € ... Tak ja účtujem
221xx/261xx 200
562/221 15
568/221 5
a presne o tú sumu 20,00 mám rozdiel - konečný stav istiny (podľa výpisu a zaúčtovania by sa stav mal rovnať, nie?)

ešte pre úplnosť ..príde jeden výpis z normálneho účtu, tam účtujem úhr. fakt. 321/221xx - čerpanie 221xx/261, inkaso 221xx/311- splátka 261/221xx a zároveň druhý výpis - povolené prečerpanie, tam účtujem čerpanie 261/221xx a splátka 221xx/261....

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Prečo sú peniaze na ceste 261 (len vtedy ak prechádzajú medzi tvojimi účtami alebo do pokladne. čerpanie a splátky úverov sú 461. nepleť spolu dve veci peniaze sa nedelia pri platbách podľa pôvodu či vlastné úverové požičané. (buď sú alebo nie sú) To máš dva účty bežný a úverový? Ak áno tak ich daj na bežný lebo ten úverový zvykne bývať podúčet z tých xx nie je zrejmé že myslíš na dva účty
    tanusik no preto 261 lebo čo som čítala príspevky, tak to používajú pri účtovaní, čo som sa pýtala.... to xx je analytika....22101 je bežný účet a 22102 je účet povoleného prečerpania...(nemajú rovnaké čísla účtov, sú rôzne čísla účtov...)
    pavol54 No teraz je to jasnejšie po analytike ako som písal z účtu na účet alebo z účtu do pokladne musíš cez 261(peniaze na ceste), ale 461(úVER) potrebuješ aj pri účtovníctve najmä pri závierke. Tak isto fungujú aj dotačné účty
    tanusik Tak v podstate to mám účtované správne, len s tým rozdielom, že tie úroky a poplatky nebudem účtovať na tom výpise z povoleného prečerpania, ale na hlavnom výpise...tak?

    ČSOB - účtovanie povoleného prečerpania účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.