Zavrieť

Porady

Poistne plnenie a postup.

Ahojte

Konatel zabural auto a sposobil skodu vo vyske 4.000€ + 800€ dph. (Info zo servisu). V servise povedali konatelovi se my mame zaplatit len sumu dph a poistovna im preplati zvysok.

Prosim Vas, je to bezny postup?

Ocakavam fakturu od servisu na znejucu na nas, v sume 4.800 eur s uctovanim
511: 4.000
343: 800
/ 321: 4800

Dostanem od poistovne este nejaky doklad o tom ze oni uhradili tych 4.000?

Dakujem za radu, este som neriesila poistne udalosti. Ide mi hlavne o ten administrativny postup, ako to funguje.

Zk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Takýto postup je úplne bežný, neviem, o inom. Účtovanie fa zo servisu je OK, Poisťovňa pošle list o likvidácii poistnej udalosti na sumu bez DPH a bez dohodnutej spoluúčasti. Potom zaúčtuješ sumu, ktorú uhradí servisu poisťovňa do výnosov a započítaš s fa zo servisu, aby si mala vysporiadanú 321.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, dostaneš vyrozumenie tzv. krycí list. Ten zaúčtuješ ako predpis náhrady. 378/648. Potom vyrovnáš 321 s predpisom od poisťovne 321/378.
    zk24 A je to tak spravne ze ja na zaklade faktury, ktora znie na 4.800 eur ja uhradim iba 800?

    Zvysnych 4.000 mam preuctovat na 321/378 ? Ak ano, na zaklade akehi dokladu ? Bude na tej fakture uvedene ze zbysnych 4.000 eur bude uhradzat poiatovna?

    Dakujem
    Tweety Toto sa tu riešilo už viackrát, popozeraj si prispevky. Ale je to tak správne.

    Poistne plnenie a postup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.