Zavrieť

Porady

DOBPŠ a pracovný čas

Ako spoločnosť máme zamestnaných aj študentov na DOBPŠ, podľa § 227 môžu odpracovať najviac 20 hod. týždenne v priemere.
Je stanovené koľko hodín max. denne môžu odpracovať? V agende, ktorú som prebrala bolo nastavené, že max 4 hodiny denne - neviem však nikde nájsť žiadne legislatívne podloženie tých 4 hodín.
Je pracovný čas obmedzený na tie 4 hodiny? Alebo môžu odrobiť aj viac? Pri vyššom počte hodín majú nárok na stravné lístky.
Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je stanovene ,kolko mozu max. odpracovat denne.
    Treba sa riadit vseobecnymi poaragrafmi Zákonníka prace o minimálnom dennom a tyzdennom odpocinku a sucasne dodrzat priemerny tyzdenny prac. cas 20 hodin.

    Na stravny listok ma dohodar narok len ak ma tento narok definovany v dohode alebo ho definuje interny predpis zamestnavatela aj pre dohodarov, inak nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je stanovený denný max. hod.. Nárok na SL zo zákona nemajú. Nie sú zamestnancami. Ale ak je poskytovanie podľa § 152 ZP upresnené v KZ, v IS, v tom prípade áno, tak ako je tam určené.

    DOBPŠ a pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.