Zavrieť

Porady

Fitness - soc. fond

Ahojte,

Firma zaplatila fitness pre zamestnancov v hodnote 10,000 a z tejto sumy si budú zamestnanci čerpať. Ide to zo sociálneho fondu. Akým spôsobom to budeme zamestnancom zdaňovať, keď nevieme kto a koľko krát tam bude chodiť??

Ďakuem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    Ahoj Vera,
    ja osobne by som si vo fittnes zaviedla evidenčný zošit, ktorý by som mesačne podľa návštev zamestnancov uzatvárala a následne zdaňovala.
    Krásny deň Zuzana

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ešte by tu bola možnosť, že daň odvedie zamestnávateľ a bude ju považovať za daň odvedenú za iného daňovníka, t.j. bude pripočitateľnou položkou k daňovému základu a zúčtuje sa na účet 538

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Vierka, nám pri kontrole dane z príjmov zo závislej činnosti kontrolovali aj zdaňovanie príjmov zo SF, viem, že ak sa to zamestnancom nezdaní, posudzujú to ako neodvedenú normálnu daň.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    ja by som si dala zoznam zamestnancov, ktori sa zucastnili akcie fitnes, a potom raz za stvrtrok, alebo mesacne by som uvedenu sumu preniesla do miezd. Podla zakona o socialnom fonde treba mat evidenciu kto cerpal tento fond. A sumu 10000 by som rozdelila na zamestnancov podla toho kolko stoji jeden vstup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.