Zavrieť

Porady

odvody

Ahojte poraďáci. Kamarát mi dnes dal túto otázku, no moje vedomosti v tomto prípade nepostačujú. Poradíte?


Rozhodol som sa založiť si živnosť.
V súčastnosti som evidovaný ako nezamestaný od 10.5.2006, po štyroch mesiacoch evidencie možem dostať príspevok pri vybavení živnosti.
Avšak z úradu práce musím byť vyradený na základe živnosti, avšak v septembri nastupujem do skoly ako doktorant na zmluvou, vybavím si aby to bolo až napríklad 15.9. teda po štyroch mesiachoch. (Aby som dostal príspevok na živnosť).
Otázka znie: dá sa zmeniť v sociálnej poisťovni platenie odvodov, teda keď budem vylúčený z úradu práce ako živnostník, budem platiť odvody zo živnosti, no ja by som si ta rád prehodil a platil zo školy, teda zo zmluvy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    bz5
    Ahojte poraďáci. Kamarát mi dnes dal túto otázku, no moje vedomosti v tomto prípade nepostačujú. Poradíte?


    Rozhodol som sa založiť si živnosť.
    V súčastnosti som evidovaný ako nezamestaný od 10.5.2006, po štyroch mesiacoch evidencie možem dostať príspevok pri vybavení živnosti.
    Avšak z úradu práce musím byť vyradený na základe živnosti, avšak v septembri nastupujem do skoly ako doktorant na zmluvou, vybavím si aby to bolo až napríklad 15.9. teda po štyroch mesiachoch. (Aby som dostal príspevok na živnosť).
    Otázka znie: dá sa zmeniť v sociálnej poisťovni platenie odvodov, teda keď budem vylúčený z úradu práce ako živnostník, budem platiť odvody zo živnosti, no ja by som si ta rád prehodil a platil zo školy, teda zo zmluvy.
    Z novej živnosti platiť odvody ešte nebudeš žiadne. Z pracovnej zmluvy samozrejme áno. Ak budeš mať naďalej živnosť a zarobíš v roku 2006 tak, že ti vyjde vymeriavací základ na sociálne poistenie, budeš musieť ako živnostník platiť aj toto poistenie.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ahojte poradáci, no a je tu problém.
    Zamestnanec si zobral v júny 16 dní dovolenky a ako kukám tak kukám do programu on tu tu dovolenku nemá - má tam normálne časovú mzdu 10000 + príplatok 1000= 11 000 - z tejto sumy boli odvedené odvody aj daň. S dovolenkou by to bolo spolu 11086 a tak by to po správnosti malo byť, teda aj odvody by boli väčšie aj daň a teraz som hotová lebo neviem či to mám prerábať (a ako to mám vysvetliť šéfovcom) alebo to mám nechať tak a prerobiť len dochádzku akože a tú dovolenku uznať zamestnancovi v júly mohlo by to tak byť?
    Poraďte čo mám s tým urobiť?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Netka
    Prosím poraďte ako by ste to riešili vy?
    Ja by som to vyriešila presne tak ako si napísala. Vysvetlila by som to tomu zamestnancovi a dohodla sa s ním na tom, že tú dovolenku mu dám do výplatnej pásky a do dochádzky v tomto mesiaci. Myslím, že by s tým nemal byť žiadny problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.