Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Dobrý deň.
Ako mám vypočítať dovolenku pri pracovnej zmluve na dobu určitú júl - august 2017? Mám mu ju preplatiť alebo ju môže vyčerpať na konci augusta?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vznikne nárok na D za odpracované dni. Za každých 21 vo výške 1/12 z ročného nároku. Buď ju vyčerpe alebo mu ju preplatíte.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hyben Pavol Vychádza mi, že ak mu uvedieme čerpanie 1.5 deň dovolenky, tak už na druhý 1,5 deň dovolenky nemá nárok ale ak mu uvedieme preplatenie dovolenky, tak ma nárok na 3.5 dni. Správne počítam?
    A nemá nárok na výpočet dovolenky za odpracované dni až keď by odpracoval 60 dní u toho istého zamestnávateľa? Ďakujem.
    veronikasad ale má nárok, dovolenka sa považuje za výkon práce
    veronikasad odpracovanie 60 dní je nutné pri posudzovaní nároku ´pomernej častu dovolenky za kal. rok. V tomto prípade vznikne nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 dní 1/12 ročného nároku. Za výkon práce sa považuje aj sviatok a čerpanie dovolenky.
    Hyben Pavol A správne som v uvedenom prípade vypočítal nárok na dovolenku 3,5 dňa? Ďakujem.
    Tweety Napíš koľko odpracoval a aký je jeho ročný nárok, inak sa správnosť nedá posüdiť.
    Hyben Pavol Nárok 20 dní a mal by odpracovať júl-august 2017.Ďakujem.
    Tweety Koľko je to teda dní? Ak všetky odpracuje , bude mať nárok na 2/12 z 20,t.j.3,3333 dña
    veronikasad Ak odpracuje všetky pracovné dni, vznikne mu nárok na 2/12 ročného nároku, t.j. 3,5 dňa, ktoré mu pri skončení pracovného pomeru preplatíte, alebo si ich posledné 3,5 dňa vyčerpá.
    Hyben Pavol Ak sa za odpracované dni považuje aj dovolenka a sviatok, tak 44 dní.
    Tweety Áno, považuje.
    Hyben Pavol Ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.