Zavrieť

Porady

Faktúra

Dobrý deň.

Mám jeden problém. Odberateovi som poslal dve faktúry s rovnakým číslom i sumou, ale oni si ich zaevidovali ako dve rôzne faktúry. Za obidve už odviedli DPH. Teraz ma žiadajú, aby som im na jednu z nich vystavil dobropis. Môžem dobropis vystaviť ak ja mam faktury zaevidovanu ako jednu? Prípadne mi poradte ako mám postupovať. Veľmi pekne Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    rudy
    Dobrý deň.

    Mám jeden problém. Odberateovi som poslal dve faktúry s rovnakým číslom i sumou, ale oni si ich zaevidovali ako dve rôzne faktúry. Za obidve už odviedli DPH. Teraz ma žiadajú, aby som im na jednu z nich vystavil dobropis. Môžem dobropis vystaviť ak ja mam faktury zaevidovanu ako jednu? Prípadne mi poradte ako mám postupovať. Veľmi pekne Vám ďakujem.
    Hi hi. Aj takéto sa stáva? Ja by som nerobila nič, ako by si to potom ty dal/a do účtovníctva? Nech si to oni vyriešia interne.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Záleži od toho či to bola jedna faktúra v dvoch kópiach, alebo ste naozaj urobili chybu a vystavili dve faktúry s tým istým číslom a sumou.
    Ak máte vo svojej evidencii len jednu faktúru s týmto číslom, tak si myslím, že nie je dôvod na vystavenie storno faktúry. Skôr dotyčná firma urobila chybu, že zaúčtovala jednu a tú istu faktúru 2x - môžu to vystornovať na základe ID, ale musia podať dodačné DPH.
    Ak ste ale urobili chybu vy tak je namiesto vystornovať jednu faktúru a nahradiť ju novou pod novým číslom.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vy ste chybu nespravili. Oni odpočítali daň 2x. To, že sa jedná o jednu dańovú povinnosť si mohol odberateľ zistiť jednak z čísla faktúry, jednak z textu. Právo na odpočítanie dane môže uplatniť iba pri vzniku daňovej povinnosti a tá druhýkrát nevznikla. On musí podať DDP. Vy nie.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    V žiadnom prípade by som nerobila dobropis. Podľa čísla faktúry, sumy ba aj požadovanej služby alebo tovaru museli vedieť že je to jedna faktúra nie dve. Ak pochybovali prečo si to neoverili. Nič by som nerobila.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Jana Acsová
    Ale nás tu je ... .-)
    už som sa aj vymazala, keď som videla, koľkí ste boli rýchlejší

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    ja by som dodala, že predsa soft by mal byť ošetrený tak, že upozorní na duplicitu došlej faktúry. Chybu spravili oni, takže, nie...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Toto sa stava.
    Je to chyba uctovnicky, ak plieska dosle faktury do pocitaca ako sa jej chce, bez nejakeho overenia a rozmyslania. Ziadny dobropis neposielat. Rovnaka suma, rovnake cislo DFA. Nedajte sa zmiast, ze je to Vasa chyba, nie je. Vy mozete poslat FA, kolko sa VAm zachce. Mohol to byt napr. OPIS, aby ste ich posurili s platbou predoslej FA.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Môj soft ma upozorní na to, že faktúra s takým číslom, resp. VS už existuje a je to k nezaplateniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.