Zavrieť

Porady

Odpracované hodiny

Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec mal pracovný úraz.. V deň pracovného úrazu odpracoval 4,25 hodiny. PN vystavil lekár od nasledujúceho dňa.. Prosím Vás, v deň pracovného úrazu mu zaplatím len tých 4,25 hodiny? Zvyšok pracovnej zmeny nemusím riešiť? Lebo nemám ani priepustku od lekára z tohto dňa..
Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Musíš to nejako vykryť. Tie zvyšné by som zaplatila ako P na základe dokladu o DPN.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Pátram po tom.. a stretla som sa aj s informáciou, že zaplatím iba tých 4,25 hodiny a zvyšok dám ako ospravedlnenú neplatenú neprítomnosť... Čo je teda správne???
    Tweety Prečo by to mal mať nezaplatené ak evidentne navštívtil lekára?.
    Emik27 Však toto.. A nevadí, že PN je vystavená až nasledujúci deň? A že nemám doklad o návšteve lekára???
    Tweety Aký je dátum vystavenia dokladu o DPN? Isto máte aj zápis o úraze.
    Emik27 Pracovný úraz sa stal 04.09.. PN je vystavená 05.09., neschopný práce od 05.09. Ale podľa vyjadrenia nadriadeného navštívili lekára v deň úrazu...
    Tweety Takže nešiel k lekárovi ešte 4.9.?
    Emik27 Aj, aj... PN vystavená dňa 05.09. Na PN je napísané, že je neschopný práce od 05.09.
    Emik27 Podľa vyjadrenia jeho nadriadeného išiel k lekárovi 4.9., t. j. v deň pracovného úrazu, ale nemám o tom potvrdenie... Len tvrdenie...
    Tweety Potom to urob tak, ako som napísala v príspevku. Čo na to zamestnávateľ? On platí náhradu.
    Emik27 Áno, spravím to tak Je to tak spravodlivejšie... Ďakujem za Váš názor, pomoc aj čas
    Tweety Rada som pomohla.
    vicktor OT: preco to riesis az po 5 tyzdnoch?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.