Zavrieť

Porady

Ako skončiť pracovný pomer?

27.12.2017 mi konci rodicovska dovolenka. No od 1.11. som si nasla nove zamestnanie. K akemu datumu mam skoncit byvale zamestnanie? Co je lepsie cat si sama vypoved, ci sa dohodnut so zamestnavatelom az mi ju da on?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak das vypoved teraz v oktobri, vypovedna doba skonci na konci decembra, tych par dni mozes cerpat dovolenku.
    Mozes sa aj dohodnut na skonceni PP dohodou k 31.10.

    V tvojom pripade, ak by ti zamestnavatel nechcel dat vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu, ale po RD ta chcel zamestnat, inu moznost nemas.
    Ak by si si bola ista, ze pre teba miesto nema, mohla by si dostat odstupne, ak by ti dal vypoved zamestnavatel.
    Ale to by si musela mesiac dopredu pisomne oznamit navrat Z RD a cakat, co urobi.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zdenka1985 Na odstupne asi nemam narok. Som tam sice od maja 2010, no cerpala som dve materske dovolenky. Takze pochybujem ze maju este pre mna miesto. Nie je vyhodnejsie napisat dohodu o skonceni pracovneho pomeru? A vypoved az v pripade, ze nebudu chciet? Preplatia mi nevycerpanu dovolenku?
    ivka70 Mala by si narok na ostupne, ak by PP ukoncil zamestnavatel z dovodu zruseneho pracovneho miesta.
    Pre teba je jedno, ci das vypoved alebo dohodu, vypovedna doba bude bezat aj cez RD.
    A urcite ti budu preplacat dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD.
    Zdenka1985 Kaslat na odstupne, ja sa tam uz nechcem vratit. Len nechcem aby mi to komplikovalo zivot. Skusim sa dohodnut na dohode, no a akemu datumu, teraz k 1.11. Ci radsej neskor az ked budem poistena z druheho zamestnania?
    veronikasad Keď nastupiš do nového zamestnania, aj keď si ešte na rodičovskej dovolenke u predchádzajúceho zamestnávatela a poberáš rodičovský príspevok, musíš sa do 8 kal.dní odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom v sociálnej poisťovni.
    CHoď k súčasnému zamestnávatelovi skor, zober si žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31.10.2017 a súčasne aj výpoveď, ak s ukončením PP dohodou nebude súhlasiť. Vo výplate za posledný kalendárny mesiac trvania pracovného pomeru ti musí preplaiť nevyčerpanú dovolenku. Nárok ti vznikol aj počas trvania materskej dovolenky pri druhom dieťati.
      zbaliť
    ivka70 21.10.17 19:49 odstránil(a) z Porady

    Ako skončiť pracovný pomer?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.