Zavrieť

Porady

DPH a vstupenky zo zahranicia

Zdravim,

potrebujem jednu radu. Rakuska firma nam chce prefakturovat vstupenky na Slovensko aj s ich DPH. Je to spravne? V podstate sa neviem "vysomarit" z toho, ci mam vstupenky brat ako tovar alebo sluzbu. Ma to sice nazov vstupenky, ale tie vstupenky nam fyzicky nedoda, ale vytlacia sa tu na Slovensku. (ja by som to videla tak, ze oni poslu fakturu bez dph a my ju "samozdanime" + dalsi nasledny predaj musime uz s DPH - pretoze budeme predavat slovenskym osobam a sme platitelmi DPH. Je to spravne?)
Dalsi pripad je, ked nam doda rakuska firma tieto vstupenky fyzicky (ze ich netlacime my na Slovensku), aj tak by ich mala poslat bez DPH, nie? Ved podla smernice Rady č. 777/3888/EHS je snaha o zosuladenie a DPHcku by sme mali odviest my a tym, ze to bude v stvrtrocnych hlaseniach, si to predsa moze overit?
Dalsia vec je ta, ze tieto vstupenky mozme my predavat este napriklad v Cechach cez nase predajne miesto. Prefakturovavat ceskemu predajnemu miestu budeme bez dane s vyuzitim § 43 (ked vstupenky chapem ako tovar) alebo § 15,16 (ak vstup. chapeme ako predaj cez web, kulturnu akciu,...) (Moja sefka ma vsak matie s vyrokom, ze kedze sa akcia bude konat v Rakusku, rakusan je povinny odviest celu DPH a my nezdanujeme nic okrem nami pridanej provizie).

Prosim, ak s tym niekto mate skusenost, alebo aspon trosku chapete, poradte mi. Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPH a vstupenky zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.