Zavrieť

Porady

Kedy nahlásiť zamestnávateľovi zmenu zdravotnej poisťovne?

Som na rodičovskej dovolenke a dostávam rodičovský príspevok. Zmenila som sdravotnú poisťovňu, novú zdravotnú kartu dostanem na konci decembra tohto roku a bude platiť od 1. januára 2018.
Kedy mám nahlásiť zmenu poisťovne zamestnávateľovi, aby som nič nepremeškala a dostávala naďalej rodičovskú v riadnom termíne? Bojím sa totiž toho, že ak zamestnávateľovi pošlem kópiu novej karty poistenca v januári (a je to ZŠ, čiže fungujú až od 7. januára), nebude zmena včas nahlásená a nedostanem rodičovský príspevok za január 2018...
Mila123 nová zdravotná karta v tvojom prípade je nový preukaz poistenca....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rodicovsky prispevok nijako nesuvisi so zmenou zdravotnej poistovne.
    Zmenu staci nahlasit do 8 dni od jej platnosti, cize do 8.1.,
    zamestnavatelovi netreba posielat kopiu preukazu, staci listom informacia o zmene.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 dokonca keď je matka na RD zamestnávateľ počas RD odhlasuje takúto matku zo ZP.....
    t.j. podľa mňa nemáš povinnosť hlásiť to teraz zamestnávateľovi, ale až pri nástupe na druhú MD
    BibiBarci Ďakujem.
    A je potrebné zmenu nahlásiť ešte niekomu okrem lekárov a zamestnávateľa? Úradu práce alebo sociálnej poisťovni?
    ivka70 nie
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nezabudni ale zmenu nahlásiť aj svojmu praktickému lekárovi a gynekológovi.

    Rodičovský príspevok ti vypláca úrad práce soc. vecí a rodiny, tam nemusíš zmenu zdravotky nahlasovať.
    ivka70 a stomatologovi ....

    Kedy nahlásiť zamestnávateľovi zmenu zdravotnej poisťovne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.