Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely

Chcem sa opytat ak mam zaevidovany zaväzok v czk v JU a dam ho uhradit co s kurzovym rozdielom vypocitanym ku dnu uhrady kde sa eviduje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    agata je offline (nepripojený) agata

    agata
    V JU nemusite účtovať kurzový rozdiel. Nákladom alebo príjmom je suma,
    ktorá bola skutočne uhradená. Sumu do evidencie doplňte po uhradení.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    naúčtuješ českú faktúru prepočítanú kurzom nbs dňom vystavenia a kedˇ
    ju uhradíš tak kurzový rozdiel ti vznikne, ale kurzový rozdiel účtuješ v JU až ku 31.12.2004 NBS. V JU sa priebežne kurzové rozdiely neúčtujú až k 31.12.2004. Kurzové rozdiely eviduješ v peň.denníku ako uzávierkové operácie s dátumom k 31.12.2004 ako kurzová strata alebo zisk
    Naposledy upravil renča1 : 14.01.05 at 11:19

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím o pomoc
    Prvý krát som uhrádzala českú faktúru z účtu v slovenských korunách. Vznikol mi tam rozdiel. Teraz mi v záväzkoch eviduje túto fakturu so zostatkom -763,- Skk to je kurzový rozdiel, ale ako ho teraz zaúčtujem, aby som faktúru mala 0,- teda úplne vyrovananú?

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    V evidencii faktúr-záväzkoch si zaúčtuj úhradu vo výške kurzového rozdielu s doprovodným textom: kurzový rozdiel. Ovšem, ak účtuješ v JÚ.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    BOBY
    V evidencii faktúr-záväzkoch si zaúčtuj úhradu vo výške kurzového rozdielu s doprovodným textom: kurzový rozdiel. Ovšem, ak účtuješ v JÚ.
    o.k., ale to vyšlo naopak, že som zaplatila viac, mám tam mínusovú položku a účtujem jednoduché v alfe.
    Mám to riešiť interným dokladom?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    toria
    o.k., ale to vyšlo naopak, že som zaplatila viac, mám tam mínusovú položku a účtujem jednoduché v alfe.
    Mám to riešiť interným dokladom?
    V alfe chod do evidencii, závazky , vyber si daný závazok na ktorom ti vznikol kurz.rozdiel a klikni oprav. Ked klikneš na oprav, tak sa ti rozbalí faktúra a dole si klikni na pridaj, vyskočí ti malá tabuľka do ktorej vpíšeš dátum poslednej úhrady-kedy vznikol KR, uvedieš mínusovú čiastku a do textu udáš že ide o kurzový rozdiel. Potom už len klikneš na OK a ked sa nastavíš znova na faktúru , tak už nebude svietiť, bude vyrovnaná.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    renča1
    V alfe chod do evidencii, závazky , vyber si daný závazok na ktorom ti vznikol kurz.rozdiel a klikni oprav. Ked klikneš na oprav, tak sa ti rozbalí faktúra a dole si klikni na pridaj, vyskočí ti malá tabuľka do ktorej vpíšeš dátum poslednej úhrady-kedy vznikol KR, uvedieš mínusovú čiastku a do textu udáš že ide o kurzový rozdiel. Potom už len klikneš na OK a ked sa nastavíš znova na faktúru , tak už nebude svietiť, bude vyrovnaná.

    Je to presne tak ako si písala, Ďakujem, Ďakujem, ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.