Zavrieť

Porady

Podanie danoveho priznania.

Dobry den,
cely rok 2017 odpracujem u zamestnavatela. Iny prijem ako u neho som nemal. Dnes mi povedal, ze si mam podat danove priznanie sam, kedze u neho koncim k 31.12.2017. Chcem sa opytat, ako to je s podanim danoveho priznania. Musim si ho podavat sam,alebo mi je ho poviny podat on, kedze vsetok prijem a cely kompletny rok som pracoval u neho. Vzdy hopodaval on a kedze koncim k 31.12.2017, tak by mal byt povinny ho podat stale on nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak poziadias do 15.2. o RZD, musi ti ho zamestnavatel urobit.
    Akl budes mat preplatok, musi ti poslat aj ten, ale ...tam zvycajne byva kamen urazu, ze zamestnavatelia neposlu tu sumu tak ako maju.
    ak si podas sam DP (co pri jednom zamestnani v roku je iba prepisat udaje z potvrdenia o zdanitelnej mzde do tlaciva DP typu A), potom ti DU posiela peniaqze priamo bud na ucet, ktory v DP definujes alebo postou.

    Takze ak nie celkom doverujes svojmu pomaly uz exzamestnavatelovi,ze nebude robit obsytrukciie so zaslanim penazi, je pre teba jednoduchsie si podat DP.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Áno, je Ti povinný na základe Tvojej žiadosti urobiť RZD zamestnávateľ, žiadosť treba podať najneskôr do 15.02.2018, ale ja by som na Tvojom mieste túto žiadosť mu doručila ešte tento rok - najlepšie doporučene....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dodak Dakujem. Ja som este stale v zamestani, tak mu to dam do ruky osobne, snad nieje taky, ze by to zahodil a povedal, ze som mu nic nedal.
    evuš Sprav si kópiu a nech Ti podpíše prevzatie, ak nie, riešila by som to doporučene cez poštu.... v dnešnej dobe sú niektorí zamestnávatelia moc "vychytralí"
    ivka70 len tlacivo nie vzdy byva k dispozicii na financnej sprave uz v decembri ...vela krat ich menia na poslednu chvilu ....
    evuš ..to je pravda, ale nepáči sa mi, že hneď mu káže zamestnávateľ si robiť sám DP
      zbaliť

    Podanie danoveho priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.