Zavrieť

Porady

Oslobodenie od DPH

Dobrý deň, prosím vás, ak je niekto odborník - viete mi poradiť, či poskytovanie služby - sterilizácie zdravotníckych prístrojov jedným zdravotníckym zariadením druhému zdravotníckemu zariadeniu je službou súvisiacou s poskytovaním lekárskej starostlivosti podľa §29 zákona 222/2004 Z.z. o DPH a tým pádom oslobodené od DPH alebo to tak nie je? Ďakujem všetkým, ktorí to aspoň tušia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    tereza.s
    Dobrý deň, prosím vás, ak je niekto odborník - viete mi poradiť, či poskytovanie služby - sterilizácie zdravotníckych prístrojov jedným zdravotníckym zariadením druhému zdravotníckemu zariadeniu je službou súvisiacou s poskytovaním lekárskej starostlivosti podľa §29 zákona 222/2004 Z.z. o DPH a tým pádom oslobodené od DPH alebo to tak nie je? Ďakujem všetkým, ktorí to aspoň tušia
    §29,1..."Oslobodené od dane je poskytovanie zdravotnej starostlivosti štátnymi a neštátnymi zdravotníckymi zariadeniami podľa osobitného predpisu8) a tovary a služby s ňou priamo súvisiace poskytované týmito štátnymi a neštátnymi zdravotníckymi zariadeniami. Oslobodené od dane nie je dodanie liekov a zdravotníckych pomôcok."

    Podľa mňa oslobodené

    tereza.s je offline (nepripojený) tereza.s

    tereza.s
    Ďakujem za odpoveď, ja som si samozrejme zákon prečítala, a práve preto som sa pýtala - podľa mňa práve "služby s ňou priamo súvisiace" nie je úplne jasný pojem a napr. v ČR napriek veľmi obdobnému zneniu obdobného článku ( "Zdravotnickými službami se pro účely tohoto zákona rozumí služby zdravotní péče a související služby poskytované oprávněnými subjekty45) pacientům a osobám, jímž je taková péče určena, vymezené zákonem o veřejném zdravotním pojištění 46).") práve táto konkrétna služba oslobodená NIE JE. Každopádne ďakujem za názor a prosím o ďalšie názory

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Na to aby si poskytla pacientovi zdravotnú starostlivosť, potrebuješ mať napr. strerilný nástroj, prístroj... a ten potrebuješ dať niekam vysterilizovať (ak nemá vaše zariadenie sterilizátor) a preto si myslím, že by to mala byť služba, ktorá súvisí s poskytovaním zdravotnej staroslivosti a preto - oslobodené. To čo nie je oslobodné sú lieky a zdravotnícke pomôcky a preto všetko ostatné by malo byť oslobodené.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Ja mám trochu iný problém. Sme s.r.o., ktorá bude nemocniciam predávať rohože (protibakteriálne) pred operačný sál. Uvažujem, či tento tovar bude patriť medzi oslobodené plnenie, alebo nie?

    tereza.s je offline (nepripojený) tereza.s

    tereza.s
    tak toto už by som fakt neradila medzi oslobodené... (priamo súvisiace?) Ja som svoj otázku položila priamo na daňovom riaditeľstve a zatiaľ čakám na odpoveď, tak skús tiež...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.