Zavrieť

Porady

Naklad na stravny listok v plnej vyske hradeny zamestnavatelom

Som SZČO a zamestnávam zamestnanca, ktorému chcem dať stravné lístky v plnej výške 4,50 €,aby si on nič nehradil. Môžem si uplatniť aj ja ako zamesnavateľ tento náklad na stravný lístok v plnej výške.

v zákone som sa dočítala iba o minimálnom príspevku zamestnavateľa na stravný lístok pre zamestnanca 55 %, bnikde sa nehovorí , že môžem dať aj plnú sumu 100 %.
Mila123 ak by ste ZC platili celú sumu aj za neho pre ZC je to nepeňažný príjem, pre ZĽ je tých 45 % VNZD , záleží na SF koľko prispieva na jeden lístok.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, hovorí aj,o max. sume 55% z výdavkov, nákladov,. z hodnoty stravného pri pracovnej ceste v prvom pásme, teda 55% zo 4,50, čo je 2,48 z výdavkov, ale treba ešte prispieť zo SF ak prispievaš. Pozri §152 ZP. Samozrejme z výdavkov môžeš prispieť aj viac ale bude to už VNZD.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JALUJ Ďakujem , neprispievam SF,takže max. môžem dať 2,48 z výdavkov.
    vicktor My na gastrace neprispievame nic, vsetko plati zamestnavatel, ale po uctovnej stranke neviem...
    dana11 Tweety, môžem poprosiť o názor ? ZĽ má vypracovanú IS. SL nakupuje v hodnote 3,40 €/ks. Daňový náklad ZĹ 55% má určený v sume 2,48 €/ks, zvyšok 0,92 € dopláca zo SF. Je daňový náklad v tejto čiastke v poriadku. Čítam príklady na FS, ale tam to nie je jasne napísané. Ďakujem.
    Tweety Je, max. môže byť vo výške 55% zo 4,50 €, tak, ako som uviedla v príspevku vyššie.
    dana11 Ďakujem, takto to chápem aj ja, ale mnohí majú názor, že pri SL v hodnote 3,40, môže byť DN len suma 1,87. Pekný večer.
      zbaliť

    Naklad na stravny listok v plnej vyske hradeny zamestnavatelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.