Zavrieť

Porady

DMV pri motor.vozidle zakúpené na IČO

Som SZČO, automobil kúpený na IČO
>- mám zaradený v majetku. Za rok 2017 som sa
>rozhodla pre 60 % paušálne výdavky /daň z príjmu/.
>
> Musím zaplatiť daň z motorových vozidiel za r.2017 alebo stačí iba
>oznámiť do 31.1.2018 na DÚ zánik daňovej povinnosti.

Alebo musím najskôr t.j. v januári 2018 požiadať na polícii o prepis auta z IČO na r.č., zaplatiť DMV za rok 2017 a oznámenie o zániku daňovej povinnosti prichádza až od 31.1.2018

V prípade, že nevykonám prepis na DI - ponechám auto zaevidované na IČO, vyradím ho z majetku k 1.1.2017 - uhradím DMV za rok 2017. Ak by som sa rozhodla v budúcnosti uplatniť skutočné výdavky pri dani z príjmu a nie paušálne, môžem auto znova zaradiť do majetku a účtovať výdavky súvisiace s prevádzkou automobilu?
Ako by to bolo v prípade predaja auta....
Nemám v tom jasno, čo by bolo v danej situácii výhodnejšie.
Naposledy upravil Gret : 13.01.18 at 17:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    http://www.porada.sk/t303897-auto-v-...ml#post3004891
    Tu som dal moju odpoveď. Ak niečo nebude jasné dajte vedieť. Len doplním: Prepis auta z ICO podnikateľa na rodné číslo je z daňového pohľadu nič. Auto treba vyradiť z obchodného majetku a či ho prepíšete na rodné číslo je len a len na vašom rozhodnutí. V prípade predaja dochádza k zmene vlastníka vozidla, čo je dôvod na zánik daňovej povinnosti. Samozrejme auto sa nedá predať samému sebe. Auto priradené z obchodného majetku do osobného užívania je možné znovu zaradiť do obchodného majetku pričom odpisy za roky kedy nebolo auto v obchodnom majetku sa neuplatnia. Predaj auta je zdaniteľný príjem.
    Gret ďakujem za odpoveď

    DMV pri motor.vozidle zakúpené na IČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.