Zavrieť

Porady

Závesné WC na obvodovom múre. Mrzne, alebo nemrzne Vám voda?

Obvodový múr je 450mm Ytong. Ak sa osadí závesné WC do tohoto múru, je tam riziko, že v zime bude zamŕzať voda? Alebo radšej predsadiť WC a spraviť sadrokartónovú konštrukciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kuravesele Prosím o info, akú máte hrúbku obvodového muriva a je to tehla al. pórobetón? A nerobia sa plesne? Ďakujem
    ivka70 45 mur, tehla+ izolacia, nic neplesnivie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pokiaľ sa pravidelne používa WC, tak nehrozí v žiadnom prípade.
    Aby voda zamrzla, tak to by muselo dôjsť k solídnemu zníženiu teploty v priebehu pár hodín.
    To používanie robí predsa cirkuláciu vody a tým pádom znemožňuje jej zamrznutie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele Pri pórobetóne hrúbky 375mm a závesnom WC, ktoré sa zasekáva cca 150mm - voda zamŕza pri teplotách okolo -15 až -20 C. Preto som sa pýtala na 450mm múr, nakoľko 4-ja vodári ma na to upozornili. A nemyslím tým vodu v mise ale v rúrkach. Píšem všeobecne, nechce sa mi deliť komentár.
    ivka70 pochybujem, dnes vsetky rovody idu stredom murov, tak sa robia uz zaklady, to by vo vsetkych novostavbach zamrzali rozvody vody aj kanalizacie
    ked k muru priratas zateplenie, nema sancu zamrzat, pokial sa v dome kuri
    buchač kuravesele (Dnes 12:30) Pri pórobetóne hrúbky 375mm a závesnom WC, ktoré sa zasekáva cca 150mm - voda zamŕza pri teplotách okolo -15 až -20 C. Preto som sa pýtala na 450mm múr, nakoľko 4-ja vodári ma na to upozornili.
    ================
    Sú vodári a "vodári".

    Áno, voda zamŕza pri uvedených stupňoch, ale nie pri uvedených podmienkach. A to nespomínam, ak sa v dome kúri a voda prúdi systémom.
    Opak je, ak voda je v systéme, ktorý sa nepoužíva a v dome sa nekúri.
    Vtedy voda potrhá všetko, čo jej stojí v ceste....mohol by som sa o tom celkom pekne rozpísať...škoda na majetku bola cca 1000€, až tak mi vytopilo chalupu.

    Bežne sa pôsobiacim mrazom stane, že sa prilepia súčiastky v pákovej batérii...ak sa len tesnenia musia meniť, tak fajn. Už som menil zo dve batérie.

    ALE pri tvojich podmienkach ??? Nehrozí.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ved v interieri sa kuri, murivo na vnutornej strane ma 22 stupnov, na vonkajsej v dlhodobom treskucom mraze keby aj -20, tak v strede nulu.
    Voda kupelnovej teploty z wecka este oteplena exkrementami vo zvislom odpadovom potrubi nema sancu zamrznut.
    Snad sa neobavas ze to zmrzne priamo v mise, z otazky to nie je jasne. Ved aj predsadene wc bude mat odpad v tom istom vonkajsom mure.
    kuravesele Konštrukcia predsadeného WC je predsa o 150mm viac do priestoru (WC al. kúpelni) ako zasekané WC.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    veľmi nerozumiem otázke... kde by mala voda zamŕzať?
    odpad - nehrozí, ten nikde "nestojí", resp. nemal by.
    samotná misa či nádržka - závisí na vnútornej teplote v miestnosti.
    rozvod vody v stene - väčšinou býva tesne pod obkladom, ďaleko od tých strašných mrazov vonku. zbytočná obava, zvlášť pri normálnom používaní wc. ale ak sa nemýlim, tak sa zvyknú dávať rozvody do mirelonu. a ak sa nezvykne, tak sa môže dať. čím väčšia obava, tým hrubší mirelon
    každopádne, čo na to projektant? prípadne stavebný dozor. rozvody vody by mali byť súčasťou projektu. či je to len taká čiastočná rekonštrukcia bez projektu a všetkého?

    A tvoj strach z plesní - vo wc neplánujete kúriť? ak tam budete mať zimu, tak jasné, že plesne budú... zatepľovať neplánujete?

    Závesné WC na obvodovom múre. Mrzne, alebo nemrzne Vám voda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.