Zavrieť

Porady

Mam pravo na odstupne?

Mam pravo na odstupne ak je zmena organizacnej struktury a nepodpisala som nahradne miesto?Moje miesto zanikne od 1.2.2018, som zamestnanec viac ako 10r.
Naposledy upravil ivka70 : 29.01.18 at 17:12
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Opráv si dátum
jslancik stručne a jasne sa spýtam - aký bude rozdiel pri tej "výnimke" medzi tvojou budúcou pracovnou náplňou a tým, čo máš napísané v pracovnej zmluve? máš v zmluve detailne špecifikované, čo je tvojou pracovnou náplňou?
krhlicka moja pracovna pozicia sa zlucuje s dalsou pracovnou poziciou, takze pracovna napln sa rozsiruje plus zvysenie platu. Nemam zaujem zostat.
jslancik teraz popisuješ tú "výnimku v organizačnej štruktúre"?
jslancik a neodpovedala si na moju "stručnú a jasnú otázku". asi vieš, prečo sa to pýtam... to, že ti pribudne robota v rámci tvojej pracovnej náplne, neznamená, že niečo nie je v poriadku. je normálne, že zamestnávatelia zefektívňujú pracovné procesy a snažia sa, aby zamestnanci efektívne využívali pracovný čas a vlastné schopnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak dostaneš výpoveď z organiz. dôvodov, tak áno. Tiež ak PP skončí Dohodou z rovnakého dôvodu.
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    krhlicka Dakujem, ale odmietaju mi dat vypoved. Chcu dohodu bez odstupneho, proste s nulou. Vraj uplatnia vynimku v organizacnej zmene.
    Tweety Akú výnimku? Takú Dohodu nepodpisuj.
    ivka70 to sa tazko posudzuje
    ak mas to iste pracovne miesto, len je organizacne inde pridelene, nic sa nemeni a vypoved ti dat nemusia
    krhlicka Ziadnu inu informciu mi nedali, iba ze vedia urobit vynimku v organizacnej zmene tak, aby som zostala a dali mi 0ve odstupne. Je to vobec mozne?Dnes mi to bolo ustne podane, ked som cakala navrhy dohody. Takze sme sa nedohodli na nicom.
    ivka70 zial, je to mozne, nechaju ti povodnu poziciu a teda sa nic nezmeni
    krhlicka V ramci zmeny vznika ine oddelenie, moje pracovne pozicia sa zlucuje s dalsou, cize sa meni aj napln.
    Tweety To je už organiz..zmena
    krhlicka Aka je lehota od organizacnamej zmeny, dokedy sa musia so mnou zo zakona dohodnut? Zajtra uplynie tyzden. Urcite tam neplanujem byt nad ramec 3 mesacnej vypovednej. Podat vypoved do 31.1.?, ale moje miesto zanika 1.2.2018.
    Tweety Počkaj s tým na zamestnávateľa. V prvom rade to musî riešiť on.
    ivka70 ak tvoje miesto zanika, cakaj
    nemusis nic podpisovat, je na zamestnavatelovi ako to doriesi
    krhlicka Uz ponukol riesenie, dohoda s nulou a 2 mesacna vypovedna alebo urobia vynimku v organizacnej strukture a pokracujem podla starej zmluvy.
    Tweety Ak chceš ostať, tak pokračuj v starej zmluve. Pri dohode nie je VD.
    krhlicka Nechcem zostat.
    Tweety Tak to sa potom musíš rozhodnúť už sama.
    krhlicka Zaujima ma, ci moze urobit vynimku a ja zostanem na svojom starom pracovnom mieste a bez odstupneho a nakoniec ma prinuti dat vypoved z mojej strany. Nemam zaujem zostat, preto som nepodpisala nahradne miesto.
    Tweety Môže nechať tvoje miesto, samozrejme, že môže.
    krhlicka Aj ked mi ho v organizacnej zmene uz zrusil k 1.2., urobi zmenu organizacnej zmeny. Cele mi to nesedi, mam pocit, ze ma zavadza.
      zbaliť

    Mam pravo na odstupne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.