Zavrieť

Porady

Mám právo na odstupné a podporu v nezamestnanosti?

So zamestnávateľom som sa dohodla na ukončení pracovného pomeru dohodou, nakoľko nemá pre mňa prácu. Mám právo na odstupné a podporu v nezamestnanosti, ak moja prvá materská trvala od 5.4.2007 - 15.5.2010, potom som bola na predĺženej rodičovskej (neplatenej) dovolenke a od 10.8.2010 som nastúpila na ďalšiu materskú, ktorá končí 12.9.2013. Pracovala som od roku 1996 stále u toho istého zamestnávateľa.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Podpísala si už dohodu o skončení prac.pomeru ? Ak ano, aký dôvod skončenia prac.pomeru je tam uvedený ?
jjanica Zatiaľ som nič nepodpisovala. Čo by tam malo byť napísané?
veronikasad O skončenie prac.pomeru dohodou nesmieš žiadať ty, ale ti to navrhne tvoj zamestnávatel. Dôvod skončenia prac.pomeru § 63 odst. 1 písm. b) - org.dôvody. Ak podpíšeš dohodu bez uvedenia dôvodu nárok na odstupné ti nevznikne.
jjanica Dohodu som podpísala. Zamestnávateľ mi oznámil, že tam nemusí byť uvedený dôvod. Bol tam uvedený § 60. V zákonníku je však napísané: V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c). A môj pracovný pomer skončil z týchto dôvodov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mám právo na odstupné a podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.