Zavrieť

Porady

Odmena a PN - surne

Ahojte poradaci,

potrebovala by som surne poradit. Mam zamestnankynu, ktora je na PN - uz platena socialkou. Kedze buduci tento mesiac odchadza na matersku dovolenku, chceme jej vyplatit este odmenu. Bude zuctovana za jul 2006, v sume 300,- Sk. Co s odvodmi? Budeme platit a ktore?

Dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lilith
    Ahojte poradaci,

    potrebovala by som surne poradit. Mam zamestnankynu, ktora je na PN - uz platena socialkou. Kedze buduci tento (???)mesiac odchadza na matersku dovolenku, chceme jej vyplatit este odmenu. Bude zuctovana za jul 2006, v sume 300,- Sk. Co s odvodmi? Budeme platit a ktore?

    Dakujem vopred
    Odmena sa zarátava do vymeriavacého základu pre SP aj ZP.

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    Ale ako?
    Na Zdravotku je VZ 300,- Sk, a na socialku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lilith
    Ale ako?
    Na Zdravotku je VZ 300,- Sk, a na socialku?
    Takže ona za júl nemá u Vás príjem nakoľko celý mesiac je PN? Ak áno potom odvody budeš rátať z tých 300,- Sk. Ako som už uviedol odmena sa zarátava do VZ na SP a ZP.

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    A co potom minimalne VZ na SP? Aky maju na tento pripad vplyv?
    mam v tom totalny chaos.... :-(

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lilith
    A co potom minimalne VZ na SP? Aky maju na tento pripad vplyv?
    mam v tom totalny chaos.... :-(
    V tomto prípade minimálne vymeriavace základy na SP nie sú podstatné. Jej celomesačný zárobok je tých 300,- Sk brutto.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keďźe po dobu PN sa poistné do SP neplatí, maximálny VZ sa kráti za dobu PN a teda v tom mesiaci bude maximálny VZ 0. Takže odvody na SP budú nulové. Na ZP sa odvedie z VZ 300 Sk.

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    Volala som i na Socialku. Tam mi povedali, ze z tejto odmeny plati zamestnavatel len urazovku a ostatne neplati. Ak uvazujem tak, ako Somij, potom je to logicke. Urazovka nema maximalny VZ, teda sa nema co kratit.
    Uz v tom chaos nemam. Dakujem :-) :-) :-)

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Ja som mala minulý mesiac : zamestnávateľ vyplácal ročnú odmenu /1000SK/ za r.2005 zamestnankyni, ktorá je na PN už od apríla2006. Vymeriavací základ do SP je len na úrazové poistenie a na zdravotné poistenie. Nič iné. Samozrejme daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.