Zavrieť

Porady

Cestovný príkaz a SZČO

Poraďte mi prosím niekto, mám nárok ako SZČO napr. na stravné, ak som v rámci podnikania musela uskutočniť služobnú cestu, ktorá trvala viac ako 5 hodín? Ak áno, aká je momentálne výška stravného ak cesta trvala od 5 do 12 hodín? Môžu chcieť pri kontrole takýchto ciest odo mňa daniari aj nejaké iné dôkazy, že som na tej služobnej ceste skutočne bola, ak mi chýba cest.lístok/pričom si v mojom prípade na cestovné ani nenárokujem/ alebo im musí stačiť vyplnená kolonka účel cesty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Slavena
    Poraďte mi prosím niekto, mám nárok ako SZČO napr. na stravné, ak som v rámci podnikania musela uskutočniť služobnú cestu, ktorá trvala viac ako 5 hodín? Ak áno, aká je momentálne výška stravného ak cesta trvala od 5 do 12 hodín? Môžu chcieť pri kontrole takýchto ciest odo mňa daniari aj nejaké iné dôkazy, že som na tej služobnej ceste skutočne bola, ak mi chýba cest.lístok/pričom si v mojom prípade na cestovné ani nenárokujem/ alebo im musí stačiť vyplnená kolonka účel cesty?
    ÁNo máš nárok na stravné. Výška stravného od 5 do 12 hod je 89 Sk, ak sa nemýlim. Jedine musíš vypísať cestovný príkaz. To na daňovú kontrolu bude musieť postačovať. Teraz som bol ja tiež v Bojniciach, akože na "služobke". Samozrejme sme boli na víkende. Ale blok z ubytovania mám na jednu osobu, a zhodou okolnosti bola tam aj moja nastávajúca švagrina, ktorá tiež je SZČO. Tak sme si navzájom vypopmohli s tým, že tam sme mali obchodné rokovanie.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Kontrola by nemala takéto veci skúmať do podrobna, ale ...... nájdu sa aj takí. Ale nenechaj sa odradiť. A stravné, na to máš nárok každý pracovný deň v roku - nielen z dôvodu pracovnej cesty. Ale k tomu si musíš buď odkladať bločky z reštaurácií, alebo kúpiť hocijaké stravné lístky ( a za tie môžeš robiť nákupy v obchodoch - lebo ich použitie už nikoho nezaujíma ). Ak cena stravného je napr. 79,-Sk, môžeš si do nákladov uplatniť max. možnú čiastku, teda 55% z 89,-Sk ( to je 48,95 Sk). Bolo to aj v Poradcovi.

    Cestovný príkaz a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.