Zavrieť

Porady

Vystavenie fa za služby do Anglicka a DPH

Prosím o radu ako vystavovať fa, pre zahraničných odberateľov. Poskytli sme právne služby firme, ktorá má sídlo v Anglicku. Právne služby boli poskytnuté na Slovensku. V zmluve o poskytnutí služieb je určené, že najprv vystavíme zálohovú faktúru na základe ktorej pošlú peniaze a potom sa vystaví faktúra. Faktúra bude vystavená aj s DPH, ktoré následne odvedieme na Slovensku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ajkami
    Prosím o radu ako vystavovať fa, pre zahraničných odberateľov. Poskytli sme právne služby firme, ktorá má sídlo v Anglicku. Právne služby boli poskytnuté na Slovensku. V zmluve o poskytnutí služieb je určené, že najprv vystavíme zálohovú faktúru na základe ktorej pošlú peniaze a potom sa vystaví faktúra. Faktúra bude vystavená aj s DPH, ktoré následne odvedieme na Slovensku?
    Ak služby boli poskytnuté na Slovensku, malo by sa účtovať so slovenskou DPH, a odviesť DPH tu v SR.

    Ajkami je offline (nepripojený) Ajkami

    Ajkami
    Neviem či je firma platcom DPH v Anglicku. Mám iba zmluvu o poskytovaní právnych služieb a majú tam reg. č.. Môže to číslo byť číslom pre DPH?

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Orsz
    Ak služby boli poskytnuté na Slovensku, malo by sa účtovať so slovenskou DPH, a odviesť DPH tu v SR.
    Nemôžem súhlasiť, v zmysle § 15 ods.7 a 8 sa pri právnych službách určí miesto dodania služby podľa § 7 - v našom prípade je to sídlo podnikateľa v Anglicku, t.j. miestom dodania služby je Anglicko - ale POZOR! len v prípade že ide o registrovaného platcu DPH v rámci EÚ (t.j. napr. v Anglicku).

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Ajkami
    Neviem či je firma platcom DPH v Anglicku. Mám iba zmluvu o poskytovaní právnych služieb a majú tam reg. č.. Môže to číslo byť číslom pre DPH?
    Odporúčam zistiť, či ide o platcu (vypýtajte si registráciu-list o registrácii), pretože ak sa jedná o platcu, budete fakturovať bez DPH - viď môj príspevok vyššie.
    Monika Kováčová
    Oldi
    Odporúčam zistiť, či ide o platcu (vypýtajte si registráciu-list o registrácii), pretože ak sa jedná o platcu, budete fakturovať bez DPH - viď môj príspevok vyššie.
    Presne tak, viď môj príspevok č. 2

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Oldi
    Nemôžem súhlasiť, v zmysle § 15 ods.7 a 8 sa pri právnych službách určí miesto dodania služby podľa § 7 - v našom prípade je to sídlo podnikateľa v Anglicku, t.j. miestom dodania služby je Anglicko - ale POZOR! len v prípade že ide o registrovaného platcu DPH v rámci EÚ (t.j. napr. v Anglicku).
    Nemyslím, že je to také jednoznačné. V zákone sa hovorí aj o mieste využitia služieb, a mieste podnikania. Ajkami, bolo by potebné upresniť, či anglická firma tu má zriadenú prevádzkareň a teda podniká aj na Slovensku - ak áno, špecifikovala by som miesto spotreby - ak je to tu na Slovensku - malo by to byť vystavené s DPH. Viď §15 ods.7 - miestom dodania služby, ak sú tieto služby dodané inej osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom ako je členský štát dodávateľa služby - je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú. To znamená, ak má sídlo v Anglicku, ale tu na Slovensku má zriadenú prevádzkareň, ktorá tieto služby spotrebúva, miestom dodania služby je tuzemsko.
    Monika Kováčová
    Ajkami
    Neviem či je firma platcom DPH v Anglicku. Mám iba zmluvu o poskytovaní právnych služieb a majú tam reg. č.. Môže to číslo byť číslom pre DPH?
    Prosím ťa, veď Ajkami nevie ani či sú platcami DPH v Anglicku. Asi keby tu majú prevádzkareň, tak by sa ani nepýtala takú jasnú vec .
    Môže to číslo byť číslom pre DPH? No zistila by som to na stránke www.drsr.sk , overovanie IČ DPH v EÚ.

    Ale Ajkami už asi svoj problém vyriešila, inak by sa určite ozvala...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Len doplním, , že DP sa v niektorých krajinách prenáša aj na neplatitela. Napr. aj u nás (§69). Ale to musí zistiť v Ang (komunikáciou s odberatelom).

    Ajkami je offline (nepripojený) Ajkami

    Ajkami
    Poraďáci, prepáčte, že som sa neozvala. Klient z Anglicka sa zatiaľ neozval či je platcom alebo nie. Prevádzku na Slovensku nemá. Zatiaľ čakáme, kedy sa ozve. Potrebovala by som poradadiť so zaúčtovaním v MRP. Kto má skúsenosti s vystavovaním pradfaktúry a po pripísaní peňazí na účet vystavením ostrej fa v systéme MRP nech sa ozve. Ďakujem za všetky odvpovede, veľmi ste mi pomohli.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chcela by som sa spytat ked je firma registrovana v anglicku a obchoduje so slov. firmami. /odberatelia aj dodavatelia. /je mozne, aby si zalozila ucet u nas na SR, aby prevody medzi uctami slovenskych firiem a ang.firmy boli lacnejsie? ma to nejaky vplyv na dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.