Zavrieť

Porady

Kolektívna zmluva a úprava stravovania §152 ods. 8 Zákonníka práce

Ahojte. Potrebovala by som v kolektívnej zmluve upraviť podmienky stravovania §152 ods. 8. Ide mi o to, že stravovanie poskytuje zamestnávateľ vo vlastnom stravovacom zariadení a tam je potreba odhlasiť sa z obeda do ôsmej hodiny rána. Stane sa, že zamestnanci počas dňa potrebujú ísť napr. k lekárovi a jednoducho ráno nepredpokladajú, že v tento deň neodpracujú viac ako štyri hodiny alebo ich lekár vypíše na PN. Taktiež máme prípady, že zamestnanci síce na pracovisku sú, čerpajú však náhradné voľno, pretože vykonávajú činnosť na základe dohody o vykonaní práce. Ako také špecifické prípady zakomponovať do kolektívnej zmluvy?
Ide mi len o stravovanie vo vlastnom stravovacom zariadení, pretože ak zariadenie nefunguje, poskytujú sa stravné lístky, ale tam podmienky meniť nechceme. Nemá niekto nejakú skúsenosť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kolektívna zmluva a úprava stravovania §152 ods. 8 Zákonníka práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.