Zavrieť

Porady

Evidencia DPH - súrne

dostali sme faktúru bez dph v zmysle § 46 za prepravu osôb. vstupuje mi základ dane na niektorý riadok daňového priznania? musím ju mať v evidencii dph alebo je mimo daňového priznania - ide o "tuzemský nákup služby oslobodenej od dane"
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    daniek
    dostali sme faktúru bez dph v zmysle § 46 za prepravu osôb. vstupuje mi základ dane na niektorý riadok daňového priznania? musím ju mať v evidencii dph alebo je mimo daňového priznania - ide o "tuzemský nákup služby oslobodenej od dane"
    ďakujem
    nevstupuje Ti ani do daňového priznania, ani do evidencie, pretože je to fa bez DPH

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Do evidencie áno, lebo:

    § 70
    Vedenie záznamov
    (1) Platiteľ je povinný viesť podrobné záznamy podľa jednotlivých zdaňovacích období o dodaných tovaroch a službách a o prijatých tovaroch a službách; osobitne vedie záznamy o dodaní tovarov a služieb do iného členského štátu, o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, o prijatí služieb z iného členského štátu a o dovoze tovaru. V záznamoch sa uvádzajú údaje rozhodujúce pre správne určenie dane. Na účely odpočítania dane vedie platiteľ záznamy v členení na tovary a služby s možnosťou odpočítania dane, bez možnosti odpočítania dane a s možnosťou pomerného odpočítania dane. Platiteľ vedie záznamy aj o platbách prijatých pred dodaním tovarov a služieb a o platbách poskytnutých pred dodaním tovarov a služieb.
    (5) Záznamy podľa odsekov 1 až 4 sa uchovávajú do konca kalendárneho roka, v ktorom uplynie desať rokov od skončenia roka, ktorého sa týkajú.

    Čiže zahrnúť do evidencie ako prijatú službu oslobodenú od dane. Do daňového priznania sa predmetná služba nepremietne, tak ako jeuvedené v príspevku predo mnou.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    presne to som si myslela v daňovom priznaní nato riadok neexistuje ale v evidencii by mal byť doklad zaznamenaný. Ďakujem

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Tak dík aj ja pani Acsová. Až teraz som si uvedomila, že je to §46 a nie plnenie bez DPH (teda od neplatcu).

    Evidencia DPH - súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.