Zavrieť

Porady

Moze sused vstúpit na moj pozemok bez povolenia?

Sused prerobil stary dom a chce vstupit na mij pozemok ked nie sme doma. Nevyhovuje mu cas co som mu dala.
Mária27 Za akým účelom tam chce vstupovať?
buchač Sused PREROBIL alebo chce PREROBIŤ, prípadne PRERÁBA dom ?

Tak mu DAJ vtedy, keď vám bude obom čas vyhovovať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu je o vstupe na cudzí pozemok dosť podrobne
    https://www.ppn.sk/33/vstup-na-sukro...daDDulZX7UDBY/

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak chce len tak....z roztopaše, nemá nárok.
    Ovšem - toto vraví zákon:
    zze/1964-40/127/3
    A tam sa už nevraví nič o tom, že len v prítomnosti majiteľa pozemku.
    Je to jasné? Ty - ak musí zabezpečiť svoju stavbu - mu nemôžeš diktovať, že bude pracovať od 8:00 do 10:00 a potom od 16:00 do 17:00, lebo sa ti to inak nehodí. Ak na to pristúpi - tak počítaj s tým, že to čo by urobil za 3 dni - bude robiť aj 3 mesiace.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZahradnikAmater Kde presne je v ktorom zákone napísané, to, čo tvrdíš? Ja som mal podobný problém. Sused chcel opraviť dom, dovolil si vstúpiť viackrát na môj susediaci pozemok bez predchádzajúceho opýtania aj bez dodatočného oznámenia. Jeden ostrý rozhovor plus pohrozenie políciou stačilo, aby pochopil: a) Nemám problém povoliť mu vstup na môj pozemok, pravda len oficiálnym vstupom, a vtedy, keď nepoškodí moje porasty (dá sa to, nejde o šikanu), b) Len po predchádzajúcom spýtaní a v dohodnutom termíne, len za mojej prítomnosti. Inak mu hrozí vyšetrovanie mimo iného aj za stratu cenných strojov z môjho domu, napr.

    Nemusí pristúpiť na mnou navrhnutý čas, ale musel by to vysvetliť môjmu čuvačovi, napr.
    buchač Hm...

    a.) čo poškodí (lebo niekedy sa to inak nedá), to refunduje...na spôsobe nezáleží.
    b.) čo nejde rozumne = nedohodou, to pôjde rozhodnutím súdu.

    Príklad :
    - Idem robiť rekonštrukciu strechy, kde je potrebný prístup aj zo strany suseda.
    - Rekonštrukciu bude robiť firma, ktorej makači musia prísť z cca 200km vzdialenosti.
    - Práce budú trvať cca 7-10 dní

    Takže sused si vyberie dovolenku, na striedačku s manželkou...prípadne iný dozor ???



    P.S.:
    Pane Bože...ďakujem Ti, že mám normálnych susedov......ktorým môžem zveriť kľúče od chalupy a ktorí nemajú problém s týmto tiež.
    misoft Záhradník - čuvačovi dá slaninu, bude okolo neho behať ako najlepší kamarát . Ale všetko je o DOHODE. Svojvoľný vstup je neprípustný!
    ZahradnikAmater Veď áno, o dohode. Keď sa ale sused nechce dohodnúť, nedohodneme sa. Diktovať nemôže, ani aj nechcem. Ale vieš, čo najviac nas€rie arogantných ľudí? Keď si k nim tiež arogantný. To potom kopú okolo seba.... Ozaj, dobre vychovaný pes od cudzieho ani slaninu nezoberie
    misoft Nuž hej... ak nie je dohoda, nie je ani prístup, potom však príde lajstro a v ňom bude § a i tak vstúpi.
    A Dunčo asi suseda trochu pozná, či nie?
    ZahradnikAmater No ale kde je tá drahá píla, čo bola v prístrešku, kto ju vzal, keď sa mi po pozemku preháňajú cudzí ľudia, keď ja tam nie som? Ty by si vstúpil?
      zbaliť

    Moze sused vstúpit na moj pozemok bez povolenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.