Zavrieť

Porady

Moze sused prerobit dom na krcmu bez mojho vedomia?

Zdravim vsetkych. Mam otazku ci moze moj sused, ktory ma dom hned vedla mojho domu prerobit ten svoj na krcmu bez mojho suhlasu. Predtym tam uz zriadil male potraviny co sa este dalo vydrzat ale uz boli problemy s tym ze tam postavali vselijake typky a popijali pivecko a hlucne debatovali. Teraz si tam chce dat nejaky altanok, stoly atd. a jednoducho z toho urobit nieco ako krcmu. Nechcem si predstavit ten hluk ked si tam prideme na vikendy alebo v lete na dovolenku oddychnut a tie ogrcane a osikane ploty a podobne. Velmi Vas prosim o radu ako sa da tomuto predist a ci je povinny podla zakona mat na to povolenie od susedov. Dakujem za vsetky odpovede a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..myslím, že potrebuje povolenie od Obecného úradu...asi by bolo dobre ísť tam zistiť, čo a ako a povedať tam svoje námietky a dôvody...

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ja som sice neni na toto žiadny odborník ale keby to bolo ako noki123 píše tak to by takéto krčmy neexistovali,pretože krčmu vedla seba nechce mať nikto.Ako je možné že sú ich mraky?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    O zmene účelu stavby rozhodne stavebný úrad, vy sa v konaní budete môcť vyjadriť (nie súhlasiť resp. nesúhlasiť s daným zámerom).

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    noki123 Pozri príspevok
    nemoze bez suhlasu
    Ani zabiť nemôžeš nikoho. Dokonca ani so súhlasom. A predsa sa to stáva.
    Teda môže, ale potom bude niesť následky. Možno.

    Moze sused prerobit dom na krcmu bez mojho vedomia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.