Zavrieť

Porady

Stará dovolenka z roku 2017 a jej preplatenie

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom starej dovolenky.
Zamestnanec preniesol z roku 2017 22 dní
Nárok v 2018- 25 dní
Čerpanie v 2018 7 dní.
Takže 2018 má 47 - 7 = 40 dní
Otázka je či môžem teraz zamestnancovi preplatiť starú dovolenku tj. 15 dní, keď zamestnávateľ predpokladá, že si ju do konca roka už nestihne vybrať. Alebo musím čakať do konca roka, prípadne, že sa ukončí pracovný pomer?
Za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôžeš mu ju terazky preplatiť. Preplatiť je v zásade možné len pri skončení PP.

    Doplním ešte § 116
    2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
    Naposledy upravil Tweety : 23.08.18 at 07:49
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dada253 Ďakujem. Takže aj nevyčerpá, tak môže dostať za tie dni z roka 2017 náhradu mzdy. Ak áno, tak sa to dáva do decembrovej mzdy?
    Jarka 1 Nie, nemôže dostať preplatených 17 dní z roku 2017. Ani v decembri. Je to menej ako časť, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery. Musí si dovolenku vyčerpať, inak prepadne.
    kn-alka veď práve aj ja tak viem, že preplatiť sa dá vlastne len dodatková dovolenka, nie? alebo kto má nárok na 25 dní a nevyčerpá ani jeden deň, tak sa mu 5 dní môže preplatiť - aspoň ja si to takto vysvetlila
    Dada253 Ďakujem ešte raz.
    Jarka 1 z Porady som z toho múdra tak, že ak nemá vyčerpaných 25 dní za rok 2017 do koca roku 2018 ... tak 5 dní sa môže preplatiť a 20 dní prepadne ... je to na ochranu zamestnanca aj zamestnávateľa ... teraz riešim prípad, keď si zamestnanec za svet nechce čerpať dovolenku ... myslí si, že potom dostane celú preplatenú
      zbaliť

    Stará dovolenka z roku 2017 a jej preplatenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.