Zavrieť

Porady

Úprava pracovnej zmluvy

Mám zamestnankyňu, ktorá mi robí asistentku. V roku je práceneschopná cca vždy skoro 2 - 3 mesiace. . Oznámi mi e-amilom, že je chorá, alebo príde už s vypísanou maródkou. Chcela som ju už prepustiť, ale má ZPS - čiže je chránená. Môžem ju preradiť na 4 hod. denne, zmeniť jej pracovnú zmluvu, pracovnú náplň , znížíť tarifnú triedu (plat) odobrať jej z pracovnej náplne určité činnosti, ktoré ja osobne potrebujem vykonávať denne. (Plánujem prijať novú zamestnankyňu na tieto činnosti.) Zamestnankyňa má 2 roky do dôchodku, a myslím si, že bude takto pokračovať ďalej. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    S úpravou PZ musí súhlasíť aj ona.

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    skuste sa s ňou otvorene porozprávať a navrhnuť jej takéto riešenie, možno bude súhlasiť, ak nebude tak nič s tým legálne neurobíte
    marika111 Máte pravdu,ďakujem.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Takže ty si chcela ZPS zamestnankyňu a aby bola zdravá?
    Asi s tým veľa nenarobíš. A ak bude chcieť zostať, bude môcť pracovať ešte aj na dôchodku
    marika111 Ja som nekalkulovala so zamestnankyňu so ZPS, ( ak si myslíš, že k vôli odvodom a pod.)
    Ona sa ňou stala počas zamestnania vo firme., po dvoch rokoch . Iba toľko na vysvetlenie.

    Úprava pracovnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.