Zavrieť

Porady

Úprava pracovnej zmluvy

Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako správne upraviť moju pracovnú zmluvu. Som zamestnaná v HPP na dobu neurčitú a popis pracovnej činnosti sú administratívne práce. Takto to mám v pracovnej zmluve. Konateľ spoločnosti ma poveril vedením účtovníctva firmy a podpisovaním dokladov na daňový úrad. Stačí ak si doplním pracovnú činnosť o účtovnícke práce alebo treba aj splnomocnenie na podpisovanie daňových dokladov? Môžte mi poradiť, ako upraviť zmluvu správne a čo tam nesmie chýbať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajka je offline (nepripojený) ajka

    ajka
    Ja by som si dala do zmluvy zmenu pozície na: účtovníčka
    a do popisu práce by som si dala : vedenie účtovníctva, administratívne práce.
    K tomu podpisovaniu by som vyhotovila splnomocnenie určite aby bol doklad že Ťa naozaj poveril.
    A na daňový treba doručiť sponomocnenie na podpisovanie dokladov ako sú DPH a DP. to treba určite, inak to nebude platné.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    ajka
    Ja by som si dala do zmluvy zmenu pozície na: účtovníčka
    a do popisu práce by som si dala : vedenie účtovníctva, administratívne práce.
    K tomu podpisovaniu by som vyhotovila splnomocnenie určite aby bol doklad že Ťa naozaj poveril.
    A na daňový treba doručiť sponomocnenie na podpisovanie dokladov ako sú DPH a DP. to treba určite, inak to nebude platné.
    A zmena odmeny? Dufam, ze aj ta kolonka sa ti vzhladom na zodpovednost bude menit !!

    riki je offline (nepripojený) riki

    riki
    Pavla P
    A zmena odmeny? Dufam, ze aj ta kolonka sa ti vzhladom na zodpovednost bude menit !!
    Aj táto kolonka sa bude samozrejme meniť. Ďakujem Vám za odpovede. A nemá niekto náhodou vzor toho splnomocnenia na daňový úrad? Ďakujem.

    riki je offline (nepripojený) riki

    riki
    Ďakujem za plnú moc. Vypíšem a zanesiem na daňový úrad. Vo firme sme dvaja zamestnanci a robím nám aj mzdy. Na daňový zanášem hlásenie o zrazených preddavkoch a na konci roka ročné zúčtovanie. Aj na podpisovanie týchto dokladov potrebujem splnomocnenie? Ak áno, môžem uviesť doklady z dph aj z dane zo mzdy spolu v jednej plnej moci? A na záver ešte jedna otázočka. To, že som začala spracovávať aj mzdy, by malo byť uvedené tiež v pracovnej zmluve? Keď ju už idem upravovať, nech to tam mám všetko uvedené.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    riki
    Ďakujem za plnú moc. Vypíšem a zanesiem na daňový úrad. Vo firme sme dvaja zamestnanci a robím nám aj mzdy. Na daňový zanášem hlásenie o zrazených preddavkoch a na konci roka ročné zúčtovanie. Aj na podpisovanie týchto dokladov potrebujem splnomocnenie? Ak áno, môžem uviesť doklady z dph aj z dane zo mzdy spolu v jednej plnej moci? A na záver ešte jedna otázočka. To, že som začala spracovávať aj mzdy, by malo byť uvedené tiež v pracovnej zmluve? Keď ju už idem upravovať, nech to tam mám všetko uvedené.
    Aj na tieto hlásenie a ročné zučtovania si tam dopíš. Stačí to všetko na jednu plnú moc, pretože to sa vloží do registra tej firmy a tento register má každá firma len jeden na všetky prihlásené dane a údaje.

    A mzdy si do prac. zmluvy tiež dopíš. Napr. spracovanie miezd.

    ajka je offline (nepripojený) ajka

    ajka
    Pracovná pozícia si daj: účotvníčka, mzdová účtovníčka.
    A v popise pracovnej náplne si daj všetky činnosti čo robíš / spracovanie účta /podvojné ?/, spracovanie mzdového účtovníctva, administratívne práce.....ale máš toho dosť

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Ja ešte doplním, že to splnomocnenie musí mať notárom overený podpis konateľa, ktorý ťa splnomocňuje na komunikáciu s DÚ. Aspoň po nás to tak chceli na DÚ KE1.

    Úprava pracovnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.