Zavrieť

Porady

Moja mzda

Zdravim poradu,

mam par otazok na min. mzdu. Som sam zivnostnik, mozem si na seba zobrat min. mzdu? Ak ano, tak potom sa tato mzda rata ako polozka znizujuca danovy zaklad?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    To koľko si vyplatíte, závisí od Vašich príjmov :-). Považuje sa to ako osobná spotreba podnikateľa, ktorá nemá vplyv na daňový základ. :-(

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ach jaj...,
    živnostník si sám sebe nemôže vyplácať mzdu a nemá zmysel hovoriť o tom, či nejaká jeho mzda ide do nákladov...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Živnostník si nevypláca mzdu, vyberá si peniažky len na osobnú spotrebu či potrebu. :-)) a je to výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Neviem čo ste všetci tak na peniaze !!!!!!!!!!!!

    To ja pre seba robím zadarmo !

    Žijem len z lásky k ............... nó to tu nebudem rozoberať, ale len vlasť tam nie je.
    A ešte trošku zo vzduchu.

    A utvrdzujú ma v tom aj niektorí klienti pri uhrade našich pohľadávok, ktorí si myslia, že peniaze sú to posledné čo potrebujem, a ich problémy prvé, ktoré je treba riešiť.

    Takže - u živnostníka žiadna mzda !!!

    Titlak je offline (nepripojený) Titlak

    Titlak
    Dakujem, teraz uz budem vediet Myslel som ze si mozem vyplatit mzdu, ale ked nie. Nevadi.

    IVA: ako si to myslela s tou odpocitatelnou polozkou?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    elPi - správne, u živnostníka žiadna mzda. Načo by mu bola, veď má predsa, súkromník jeden, tučné ZISKY.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Titlak
    Dakujem, teraz uz budem vediet Myslel som ze si mozem vyplatit mzdu, ale ked nie. Nevadi.

    IVA: ako si to myslela s tou odpocitatelnou polozkou?
    K tej odpočítateľnej položke: Iva tým myslela nezdaniteľnú časť základu dane, podľa §11 zákona o dani z príjmov, t.j. 19,2 násobok sumy životného minima, podľa zákona 601 o životnom minime...
    4.210 x 19,2 = 80.832

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.