Zavrieť

Porady

Nájomníkom v byte niekto rozbil okno

Nájomníci bývajú na prízemí ,na balkónovom okne im niekto rozbil okno , bolo to už večer . Nevideli kto to bol , len našli skalu na balkóne . Chcem sa opýtať , kto by mal platiť opravenie okna?
sosak Nahlásili nájomníci na Políciu rozbitie sklenenej výplne na okne balkóna neznámou osobou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Predsa poisťovňa, kto iný.

    A prípadný argument, že byt nie je poistený, by svedčil o niečom ( ............ ) .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosak Poisťovňa má hradiť úmyselné rozbitie okna kameňom? Neexistuje taká poisťovňa ktorá by v tomto prípade plnila.
    buchač Napríklad
    Strana 26 .. bod 23.
    http://www.ums.sk/documents/Allianz/...30.09.2016.pdf

    Čo myslíš, že len tak zo špásu platím solídnu paletu za poistku ?

    P.S.:
    Ako vieš, že šlo o úmysel ???
    Kvaka buchač, žeby strana 6?
    buchač Kvaki
    Ja som otvoril stránku a crtl+F - vandalizmus.
    Zvyšok neriešim...ako sa vraví (a ja dupľom), každý má nejaký vyhľadávač.

    Za seba vravím...moje nehnuteľnosti mám roky rokúce poistené v kvalitnej poisťovni - Allianz.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Balkónové okno je súčasťou prenajatého bytu. Za škody na majetku je zodpovedný nájomník.
    misomiso V zmysle standardnych zmluv, najomnik je zodpovedny za skody, ktore sposobi on, ale bo osoby, ktore s jeho suhlasom vnikli do bytu. Najomnik nie je zodpovedny za skody, ktore napriklad sposobi zlodej a takisto nie je zodpovedny za tuto skodu.
    liluska1506 Ved presne tak, on nieje za to zodpovedný čo sa stalo s tým oknom ... nevieme či to bolo umyselné alebo nie. Neviem ako to riešiť skusila som to nahlasiť do poistovne ale zatial sa neozvali.

    Nájomníkom v byte niekto rozbil okno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.