Zavrieť

Porady

Moment zotrvacnosti motora resp.kolies

Dobrý deň, potreboval by som zohnať údaje o momente zotrvačnosti motora resp.kolies pre rôzne typy motorov no hlavne sa mi jedná o 4-valec 1,8T 88kw v Audi A4 ak by mal niekto informácie o týchto údajoch veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem za pomoc
7 komentárov     zbaliť
Nandrolon Neuviedol si tisice, mozno desattisice premennych. Potom si mozes najat skupinu inzinierov z NASA, odovzdat im na 2 roky auto, zaplatit niekolkoniekolko desiatok/sto milionov dolarov a budes mat vysledok.
-aky prevodovy stupen, ake kolesa, pneu, palivo, olej v motore, v prevodovke, rozvody, tlak vzduchu, nadmorska vyska, aerodynamika, protivietor, sklon, vaha auta, vaha rotujucich kolies, a dalsich XX tisic udajov.
K niecomu by sa mozno dalo dopracovat s konkretnym vozidlom a hokusmi na motorovej brzde.
Amstrad???
bodliak Ach, další fyzik, asi ako Danko právnik. Téma rigorózky "tlak vzduchu, nadmorska vyska, aerodynamika, protivietor, sklon" a jej vplyv na moment zotrvačnosti.
Nandrolon Fyziku som mal asi rok, po zakladke :-))
Tu sa rozobera zotrvacnost ako fyzikalna velicina, chapem a do nej ani nemudrujem. Len dotycny neriesi velicinu, ale laicky realnu situaciu, dokonca spomina kolesa, ktore su uz tisici prvok v poradi...
buchač Gulášovi je ten moment zotrvačnosti akurát tak na dve veci....

Gulášik sa potreboval pochváliť, že si riť vyváža na Audine....teda možno.

Všetky jeho otázky sú na jedno kopyto.
faro1 To je asi rovnaká dôležitá otázka k životu ako táto: http://www.porada.sk/t303324-trhovy-...ml#post2999607
Nandrolon Ak by riesil bugatti veyron, aj by som s Buchacom suhlasil. Ale audi A4 to je nieco extra? Vsak to by tu aj fabie musel niekto riesit. Podla mna zas tisicdruhy Amstradov nick.
vicktor Na co / naco to potrebujes vediet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Moment zotrvačnosti I je fyzikálna veličina, ktorá vyplýva zo vzťahu


    I = m r na druhú

    kde

    m — je hmotnosť telesa v (kg)
    r — je vzdialenosť od uvažovanej osi v (m)

    https://sk.wikipedia.org/wiki/Vzorce...rva%C4%8Dnosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Inými slovami: čím väčšie a ťažšie koleso = tým väčší moment zotrvačnosti.....
    bodliak Ku hocijakému tvojmu kolesu spravím iné ľahšie, ktoré bude mať väčší moment zotrvačnosti ako to tvoje.
    misoft Ak bude dosť veľké (priemer) a pritom ľahké - môže mať podobný moment aj malé a ťažšie.
    Fyzika jednoducho nepustí.
      zbaliť

    Moment zotrvacnosti motora resp.kolies

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.