Zavrieť

Porady

Aké mám práva v zamestnaní, čo sa týka odpočinku?

Dobrý deň, robím v kaviarni, kde pracovný čas je od 7.00 do 22.00 a piatok, sobotu od 7.00 do 24.00. Niekedy robím dva, niekedy tri dni za sebou a potom tak isto mám volno. Ľudia sú celý deň nepretržite a na prevádzke sme traja. Momentalne som odrobila tri dni za sebou: stredu 26.decembra (sviatok), štvrtok a piatok, t.j. dvakrát 15h a raz 17h. Piatok som si sadla na 10 minú, lebo som malabolestia šéf mi zavolal na telefón, že nemám čo sedieť, lebo robota nie je porobená ami vyhrážal s prepustením. Aj obed si dáme postojačky v kuchyni. Chcem sa spýtať aké mám právo alebo možnosti na oddych pri takomto pracovnom čase? Ďakujem
buchač Máš právo mlčať a drieť jak kôň na majiteľa firmy...pána podnikateľa.
Predpokladám, že Vianoce trávil niekde v teple...a na Silvestra sa pôjde ožrať na hory.
================
avalik
odporúčam začať si hľadať prácu u iného zamestnávateľa
------------------------
Odporúčanie je vcelku dobré, což o to...už len nájsť takého, čo bude dodržiavať tie zákony.
================
vulxy
desne peniaze
------------------------
Desné jak oči...šak minimálna mzda ja desná.



P.S.:
...a včul si sadni a predstav si, že ako je to asi v reštike.
Tam sa nemajú čas ani len najesť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    čítaj hlavne tretiu časť zákonníka práce https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...is.cast-tretia

    upozorni zamestnávateľa na max. prac. čas - 12 hodín v priebehu 24 hodín a prestávky v práci, prestávky v práci sa nezapočítavajú do odpracovaného času

    môžeš dať podnet na kontrolu na Inšpektorát práce, to ti ale prestávku nezabezpečí

    odporúčam začať si hľadať prácu u iného zamestnávateľa

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    to uz musis zarabat desne peniaze ked robis ako otrok 15-17 hod...len ci sa to dlhodobo vyplati....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ancikak88 Jasné, 650 v hrubom + prepitné, tak.mi to vychádza cca na 1000€ mesacne v cistom
    vulxy velmi vyhodne podmienky..tak to by som nemal az taky strach z prepustenia...ked ti praca nesedi odid , nezuri ziadna kriza a praca sa hlada pomerne lahko
    mareko vulxy ... skús hľadať prácu napríklad v Martine a zmeníš radikálne názor nie je mesto, ako mesto. V niektorých lokalitách nenájdeš poriadnu prácu ani čo si nohy po lakte zoderieš To však neznamená, že nesúhlasím s tým, aby si kočka hľadala prácu a nie otročinu.
      zbaliť

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    oslov Inšpektorát práce a pozvi ich na oficialnu kontrolu zamestnavatela.. ... :-) po ich navsteve hned si mozes hladat novu pracu :-) pokuty zruinovali nejeden podnik .... :-)

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Inak je scestné sa pýtať na čo máš nárok. Na pozícii čašníčka v kaviarni to tak chodí. Mala si silno zidealizovanú predstavu o charaktere tejto práce pred nástupom. Čašníčky majú silno zaťažené dolné končatiny, pretože behajú po placi od začiatku do konca pracovnej doby. Kŕčové žily na nohách a bolesti, to je taký bonus tejto práce a večne nespokojný majiteľ kaviarne, ktorý cez kamerový systém pozoruje svojich zamestnancov aj z domu cez internet a kdekoľvek sa nachádza cez mobilný telefón. Preto ti telefonoval, že nemáš sedieť.
    Najlepšie je pre teba hľadať si inú prácu, nie čašníčku, pretože ti zjavne nevyhovuje.

    Aké mám práva v zamestnaní, čo sa týka odpočinku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.