Zavrieť

Porady

Ako je to v prípade zmeny zdravotnej poisťovne počas rodičovskej dovolenky zamestnankyni?

Dobrý deň,

som začiatočný mzdový účtovník a bola by som rada ak by sa tu našla nejaká dobrá duša, ktorá mi odpovie na moju otázku. Ako je to v prípade zmeny zdravotnej poisťovne počas rodičovskej dovolenky zamestnankyni? Zadávam jej nejako zmenu poisťovne?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    zamestnankyna ktora ide na rodic.prispevok sa v zdravotnej poistovni ukoncuje kodom 2 K..tzn ze ak ma zmenu zdrav.poistovne, 2 Z nahlasis az ked sa vrati naspat po rodicovskej do prace uz v tej novej poistovni. Samozrejme to neovplynuje skutocnost, ze ti je zamestnance povinny zmenu do 8 dni nahlasit. Riesila by som len kod 1C.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dadalienka ďakujem za odpoveď, presne to som si aj myslela.
    Mila123 1C kód určite nerieši zamestnávateľ
    kvjetecko 1C pokial ide z pracovného pomeru, tak je to povinnost zamestnavatela.
      zbaliť

    Ako je to v prípade zmeny zdravotnej poisťovne počas rodičovskej dovolenky zamestnankyni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.