Zavrieť

Porady

Ako nazvat tuto sluzbu?

Ako zaradiť službu - kompletizácia a obstaranie dokladov, zmlúv za roky 2015 - 2017, vytlačiť, usporiadať do súborov, nakopírovať a odovzdať? Alebo ešte má, že prepis všetkých zmlúv do wordu.

Otázka je ako nazvem túto službu, lebo bola hradená v hotovosti bez ERP, či nemala byť cez ERP úhrada. Išlo o to, že konateľovi ukradli PC so všetkým, PC bez zálohy, a chcel to mať všetko nazad v novom PC ako mal. Tak si našiel nejakú dievčinu a tá sa s tým borila celý rok, priebežne ju vyplácal po 3 tis, celkom 9tis eur. Ešte má poslednú neuhradenú za 4q2018. Tak aj preto by som chcela vedieť, ako definovať tie služby, aby som vedela, či daňovo uznaný alebo neuznaný.
Môže byť administratívne služby?
Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 22.01.19 at 07:40 Dôvod: dlhy nazov
7 komentárov     zbaliť
ivka70 a mala dievcina uzavretu aspon dohodu? alebo ma zivnost a fakturovala mu tieto sluzby? teda na zaklade coho ju vyplacal?
IvetaH Dievčina je jednoosobova sro neregistrovana pre DPH. Robila na základe zmluvy.
ivka70 ak to robila sro, tak potom dievcina vystavila fakturu na sro, nie?
IvetaH Veď vystavila, lenže on ju uhradil v hotovosti, nie cez ERP, čo teda neviem či mohol takto postupovať.
ivka70 nemohol, ak ide o jednu fakturu platenu 3 splatkami ...tam uz prekracuje limit hotovosti
IvetaH Ivka, ak to prerobí na tri zmluvy, potom by to mohlo byť?
ivka70 Ano, ak každý nákup má samostatnú objednávku a samostatnú faktúru do 5000 EUR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako nazvat tuto sluzbu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.