Zavrieť

Porady

Exekucia po piatich rokoch

Dobrý deň koncom roka 2013 som uzatvoril piloistnu zmluvu z poisťovňou wüstenrot zaplatil so prvu splatku a o mesiac som prišiel o pracu tak dalsie mesiace som neplatil a vlastne som neplatil uz nikdy a teraz mi prisiel exekučny prikaz no neviem, ci ho mam platit ked je to taky dlhy cas a tiež sa mi zda ze by poisťovňa mal sama vypovedať zmluvu ked sa neplati ďakujem za radu
Naposledy upravil ivka70 : 23.01.19 at 16:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zánik poistenia pre neplatenie poistného

    Ak poistený po uzatvorení poistnej zmluvy nezaplatí prvé poistné do troch mesiacov, alebo podľa Občianského zákonníka § 801 ods. 2 poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy. Výzva poisťovateľa obsahuje upozornenie, že poistenie zanikne, ak nebude zaplatené. To isté platí, ak bola zaplatená len časť poistného. Ak má poistený v zmysle poistných podmienok nárok na odkupnú hodnotu, tak mu ju poisťovňa vyplatí. Poisťovňa má nárok na poistné za obdobie do zániku poistenia.

    https://www.financnykompas.sk/clanok/zanik-poistenia

    Musíš zaplatiť, tvojou nečinnosťou sa dlh navýšil o úroky a náklady exekútora.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nepíšeš ani o aké poistenie ide, ani koľko mesiacov žiadajú ... Poistné zrejme zaniklo, ale do zániku musíš zaplatiť. Pozri občiansky zákonník § 800 a nasl. Podľa § 804 Poistné podmienky pre poistenie osôb určujú,kedy poistenie nezanikne pre neplatenie poistného ...
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20190101
    Príspevok zbalený
    spam

    Exekucia po piatich rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.