Zavrieť

Porady

Zrušenie / zastavenie exekúcií po piatich rokoch

Pozdravujem, dopočul som sa, že od 1.1.2017 nastávajú zmeny v exekúciách. Samozrejme najviac ma zaujalo zrušenie exekúcie po piatich rokoch, pokiaľ nebola dlžná čiastka vymožená. Viete mi prosím poradiť ako to presne je? Alebo aspoň poslať link kde sa môžem dočítať relevantné informácie?
Ďakujem
misoft Zbierka zákonov...... tam skôr nájdeš.... alebo hľadaj novelu Exekučného poriadku - tu niečo http://uctujto.sk/novela-exekucnom-p...-bankrot-2017/
Ale pokiaľ si myslíš, že pokiaľ je exekúcia a po piatich rokoch sa nevymôže celá dlžná suma (ale medzitým sa už niečo vymohlo) - tak to asi nebude to, čo očakávaš. Tam je to (myslím si) myslené asi v tom duchu, že ak do piatich rokov sa nevymôže nič pre nemajetnosť - vtedy sa exekúcia ukončí (pretože v terajšom stave je to tak, že i nemajetný má na krku exekúciu až do smrti, prípadne ešte i jeho potomkovia).
Mišin Vďaka za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Bude to tak, že k zastaveniu dôjde v prípade, ak v priebehu 5 rokov sa nepodarí zistiť majetok/príjmy, ktorý by postačovali aspoň na úhradu trov exekútora. Oprávnený bude môcť podať námietku voči zastaveniu, o ktorej rozhodne súd. Premlčanie exekučného titulu, napr. súdneho rozhodnutia, je však až po 10 rokoch.

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Ano upravuje to novela zákona č. 2/2017 Z.z. od 1.4.2017 v § 61n ods. 1 písm. d). Zastavenie exekúcie z tohto dôvodu sa bude vzťahovať len na exekúcie začaté po 31.3.2017. Pre staršie exekúcie nie.

    Zrušenie / zastavenie exekúcií po piatich rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.