Zavrieť

Porady

colná správa

Som prihlásený na colnú správu ohľadom štatistiky predaja alkoholu a vôbec si neviem poradiť s tlačivom ktoré sa tam musí vždy do 25 podať. Nevie mi niekto poradiť kde by som našiel nejaké vysvetlivky k tomu alebo nejaký vzor? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Damian,z dôvodu časovej tiesne, nemám čas Ti to tu rozpisovať ,ak sa nikto nevyjadrí,napíš mi cez ss číslo telefónu zavolám Ti. Je to rýchlejšie.
    Ospravedlňujem sa iným,že volím túto formu. Maja

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Je to celkom jednoduché. Dôležité je, aby si vedel určiť stav zásob ku koncu sledovaného mesiaca a jeho príjem počas tohto mesiaca. Prvá strana je asi jasná. Na druhej strane zapisuješ stav zásob k poslednému dňu - skúsim teda napísať úplne "po lopate" - na konci júla máš na sklade napr.:
    1 ks vodka 1l balenie 40%
    1 ks um 1l balenie 40%
    1 ks martignac 1 l balenie 40% - tieto 3 fľaše zapíšeš na druhú stranu do okienok takto:
    Objem SBL v litroch - tam zapíšeš 1 l
    Objemová koncentrácia SBL v % - tam zapíšeš 40,0
    Stav zásob SBL v ks k poslednému dňu - tam zapíšeš 3.
    Takto zapíšeš stav všetkých typov spotrebiteľských balení a rôznych koncentrácií.
    Rovnako to potom uvádzaš na stránke 3 - tam sa zapisuje, čo všetko si počas mesiaca nakúpil a robíš za každého dodávateľa samostatnú stránku. Ak nakupuješ len od jedného, máš to o to jednoduchšie.
    Stránku 4 - t.j. výdaj - sa už nevyplňuje. Dá sa to jednoducho skontrolovať z Tvojich hlásení.
    Neviem, čo presne Ti je však nejasné. Ak to vypisuješ ručne a nerobí Ti to Tvoj softvér, tak rada pomôžem.

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    Ďakujem pekne skúsim to podľa toho čo si mi napísala a ak mi to nepôjde tak sa určite na teba obrátim, ešte raz ďakujem

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    Po stručnom výklade som to zvládla len stále nerozumiem tej štvrtej strane. Vôbec sa nevyplňuje a ani sa nedáva na colnú správu?

    Ešte raz dakujem za skvelú radu

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Damián
    Po stručnom výklade som to zvládla len stále nerozumiem tej štvrtej strane. Vôbec sa nevyplňuje a ani sa nedáva na colnú správu?

    Ešte raz dakujem za skvelú radu
    Štvrtú stranu vyplňuješ vtedy, ak poznáš konečného odberateľa (tým nemyslím, že predáš fľašu susedovi a oznámiš to na colný úrad ). Ak si maloobchod alebo napr. reštaurácia a pod., tak vyplňuješ a zasielaš len prvé 3 strany. Ak by si napr. predávala napr. cez faktúry a je Ti odberateľ známy, v takom prípade vyplníš a pošleš aj 4. stranu.
    Naposledy upravil abel : 24.08.06 at 05:55

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    abel
    Štvrtú stranu vyplňuješ vtedy, ak poznáš konečného odberateľa (tým nemyslím, že predáš fľašu susedovi a oznámiš to na colný úrad ). Ak si maloobchod alebo napr. reštaurácia a pod., tak vyplňuješ a zasielaš len prvé 3 strany. Ak by si napr. predávala napr. cez faktúry a je Ti odberateľ známy, v takom prípade vyplníš a pošleš aj 4. stranu.
    Zaujímavá informácia aj pre mňa, nakoľko robím hlásenie pre jednu reštauráciu a doteraz sme vyplňovali aj 4.stranu s tým, že odberateľ je verejnosť. Zatial colná správa nám neavizovala, že by to bolo zle.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja to posielam zo zotrvačnosti podľa tohoto, konkrétne bod 7 na str. 3

    (7) Predkladateľ oznámenia uvedený v odseku 5, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti predáva spotrebiteľské balenie odberateľovi liehu, ktorého identifikačné údaje mu nie sú známe, alebo predkladateľ oznámenia uvedený v odseku 5, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať údaje podľa odseku 5 písm. b).
    Naposledy upravil abel : 24.08.06 at 08:11

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ešte chcem dodať, že toto je znenie ešte pred 1.7.2006, ak bol v niektorom § zákon novelizovaný, treba si pozrieť posledné znenie.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno, je to tak. Tiež spracovávam toto hlásenie za reštauráciu, no a nosíme na colnicu hlásenia osobne, takže nám to oznámili pri preberaní hlásenia, že nie je potrebné už vyplňovať tú 4. stranu.

    Zdenko je offline (nepripojený) Zdenko

    Zdenko
    Damián
    Som prihlásený na colnú správu ohľadom štatistiky predaja alkoholu a vôbec si neviem poradiť s tlačivom ktoré sa tam musí vždy do 25 podať. Nevie mi niekto poradiť kde by som našiel nejaké vysvetlivky k tomu alebo nejaký vzor? Ďakujem
    Na uvedenej stranke WWW.lieh.colnasprava.sk v kolonke tlaciva su aj formulare aj kompletny navod ako tieto formulare vyplnat

    betulka je offline (nepripojený) betulka

    konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac betulka
    co sa týka mesačného hlásenia colnému úradu ohľadom predaja Liehu v spotreb. balení, čoskoro vstúpi do platnosti §44 zákona 105/2004 ZB, kde podľa odseku 1 -
    (1) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá chce v rámci podnikateľskej činnosti na daňovom území predávať v daňovom voľnom obehu lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom balení, musí mať povolenie na predaj spotrebiteľského balenia v daňovom voľnom obehu (ďalej len "povolenie na predaj"), ak tento zákon neustanovuje inak; taká právnická osoba alebo fyzická osoba musí písomne požiadať colný úrad o vydanie povolenia na predaj.

    Pre získanie tohto povolenia je potrebné splniť tieto náležitosti:

    (4) Žiadosť o vydanie povolenia na predaj musí obsahovať
    a) identifikačné údaje žiadateľa a adresu umiestnenia jeho prevádzkarne, ak nie je totožná so sídlom alebo s trvalým pobytom žiadateľa,
    b) identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty, ak bolo žiadateľovi pridelené,
    c) daňové identifikačné číslo žiadateľa.

    (5) Prílohami k žiadosti sú
    a) výpis z obchodného registra alebo zo živnostenského registra nie starší ako 30 dní alebo jeho osvedčená kópia,
    b) zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov,
    c) zoznam odberateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov s výnimkou odberateľov spotrebiteľského balenia, ktorými sú koneční spotrebitelia,
    d) výpis z registra trestov žiadateľa alebo jeho zodpovedného zástupcu, ak je žiadateľom fyzická osoba, a ak je žiadateľom právnická osoba, výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu a fyzických osôb, ktoré sú členmi riadiacich orgánov alebo kontrolných orgánov; výpis z registra trestov nesmie byť starší ako 30 dní.


    Toto povolenie nie je vôbec ťažké získať, my sme ho vybavili cca za týždeň.

    Držím palce

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Ahojte mam jednu otazku. Tlacivo OZNAMENIE o prijme, vydaji a stave zasob spotrebitelskeho balenia liehu menilo sa nieco? Je nejake nove alebo sa pouziva to ise. Lebo som pocula o novaom zakone a zmenach.Ak niekto ma nejake info. dajte vediet. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.