Zavrieť

Porady

exekútor a účet

Mzdu dostávam v hotovosti. Exekútor vykonáva exekúciu formov zrážok zo mdzy. Exekútor mi zablokoval sumu exekúcie na účte, tým pádom je účet nepoužitelný.
Dve otázky:
1. Môžem požiadať exekútora o "uvolnenie"/odblokovanie účtu? - ide o to že ak platím dalšie veci musím navštívit banky a platiť poplatky za vklady na účet, platením z účtu by som sa tomu vyhol a ušetril na poplatkoch ktoré začínajú byť čim ďalej vyššie, resp. je to dostačujúci dôvod požiadať exekútora o zrušenie blokovania účtu keď už vykonáva exekúciu zrážkami zo mzdy?
2. v prípade ak by som si založil ďalší účet v hocktorej banke - dozvie (nemyslím to v zlom) sa o tom exekútor, alebo som povinný mu to oznámiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Môžeš platiť faktúry z cudzieho účtu, nemusí to byť z tvojho, podstatné je použiť správny variabilný symbol, aby platba bola správne spárovaná s tvojou faktúrou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Este doplnim ze do poznamky / spravy pre prijimatela nech napise meno a priezvisko alebo aj nieco viac.
    MT1989 ďakujem za odpoveď. viem že je to tak možné riešit, ale bohužial to neviem tak riešiť, nemam koho iný účet použiť, preto potrebujem vedieť ako poriešiť môj účet alebo nový
    Onko Tak čo sa týka existujúceho účtu, za opýtanie nič nedáš, ale treba sa pýtať exekútora, či by nebol ochotný účet odblokovať.

    O nových bankových účtoch sa môže dozvedieť rovnako, ako sa dozvedel o tom súčasnom.

    Keď už, tak by som skúsil zriadiť účet v nejakej zahraničnej internetovej banke, napr. Revolut alebo N26, predpokladám, že na ne majú slovenskí exekútori menší dosah.
    matelk0 V prvom rade začni komunikovať s exekútorom a začni splácať svoje dlhy.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.