Zavrieť

Porady

dá sa nejako začať podnikať aby mi exekútor nezablokoval účet?

Mám viacej exekúcii z minulosti kvôli spoločníkovi v bývalej firme. S niektorými exekútormi som dohodnutý na splátkovom kalendári. Mám teraz možnosť zamestnať sa na živnosť poprípade cez sro. lenže v prípade že si založím živnosť a príde mi tam nejaká výplata resp.preplatená faktúra zablokuje mi exekútor účet? To isté platí aj na jednoosobovú sro. Rád by som si všetko postupne vyrovnal ale ak mám robiť a všetko mi má exekútor zablokovať tak ani nemá význam chodiť do práce,resp.nebudem mať za čo. Viete mi poradiť ako by sa to dalo urobiť aby som mohol normálne fungovať a sám si postupne veci posplácať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Zamestnaj sa vo svojej sro. Tvoju sro ako zamestnávateľa bude kontaktovať exekútor na vykonávanie zrážok zo mzdy. Ty budeš sebe ako zamestnancovi strhávať postupne z platu určitú čiastku tak, aby ti niečo aj zostalo. To už porieši tvoj účtovník. Ex nerieši, že je to tvoja sro. Rozlišuje len zamestnanca a zamestnávateľa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozef481 ok...dík za názor....ale nemôže zablokovať tú celú sro? a aj účet eseročky?
    Jarka 1 Dva mesiace dozadu som riešila presne takúto situáciu u klienta. Jediný spoločník sro bol zároveň zamestnancom. Prišla exekúcia na nejaký dlh, keď ešte nemal sro. Sro ako zamestnávateľ bola vyzvaná na spoluprácu a exekučné zrážky sa zrážali zo mzdy zamestnanca /spoločníka/. Nič sa nezablokovávalo. Veď sro môže vlastniť aj viac spoločníkov a oni nemajú nič spoločné s dlhmi zamestnanca. Samozrejme, že považujem za samozrejmé, že svoje dlhy si ako zamestnanec budeš postupne splácať.
    jozef481 ďakujem....jasné že si to chcem všetko vyrovnať...ja som si len myslel že exekútor zablokuje obchodný podiel a a takisto účet keď si nájde v obchodnom registri že sro je vlastne iba moja...neviem ako to chodí
    jozef481 myslím že sro je aj tak lepšie riešenie ako živnosť...neviem....len ju nechcem kupovať zbytočne a nakoniec zistím že mi to aj tak zablokuje
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak nebudeš mať účet - tak exekútor ti nemá čo zablokovať Zrejme budeš prípad "akože zamestnaného živnostníka" - nech ťa platia keš.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Presuň svoje podnikateľské aktivity na Belize. A hlavne aj seba. Príkladov je dosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozef481 aj to je riešenie...ale nejde o niečo veľké...dá sa to pekne vyrovnať len keď ti niekto všetko zablokuje tak sa nedá robiť
    misoft Nič veľké? Tak asi bude toto postačovať:
    https://www.google.sk/maps/@17.48584...!7i4000!8i2000
    jozef481 vtipné....letenka by bola drahšia ako dlh
      zbaliť

    dá sa nejako začať podnikať aby mi exekútor nezablokoval účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.